Prevence kriminality v mateřských školách

, autor: archiv MP

03.10.2012 - Interaktivními přednáškami Příhody medvídka Fandy zaujali jablonečtí městští strážníci děti v jabloneckých mateřských školách.

Strážníci ukazovali dětem různé situace, které je mohou v běžném životě potkat, učili je správně reagovat a získávat dobré návyky. Důležitou součástí pak byla hra s postavičkami pandy Fandy a strážníka Pepy na téma bezpečného chování v silničním provozu. Strážníci ji, vzhledem k věku dětí, zaměřili hlavně na přecházení vozovky a světelné signály. „Děti, jako tradičně, nejvíce ocenily hru na strážníky, kteří zastavují vozidla a bavilo je využívání reflexních prvků,“ říká preventista jablonecké městské policie Miloslav Lejsek.

V rámci této preventivní akce navštívili strážníci městské policie 21 školských zařízení na území katastru města a přednášku zhlédlo 1390 dětí. Všem dětem věnovala městská policie materiály prevence kriminality – vystřihovánky, pexesa a omalovánky s dopravní tématikou.

Vytvořeno 3.10.2012 17:15:13 | přečteno 1730x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie