Pozor na uzavírku v Krkonošské ulici – z částečné se mění na úplnou!

, autor: archiv MMJN

22.08.2013 - Částečná uzavírka ulice Krkonošské v úseku mezi Letní ulicí a koncem trasy kanalizace se od pondělí 26. srpna změní z bezpečnostních důvodů na uzavírku úplnou, která potrvá až do 15. října. Vjíždět sem budou moci obyvatelé, svoz odpadu, sanitky nebo hasiči.

Kompletně dokončený vodovodní řad a kanalizační stoka je mezi ulicemi Pražská a Letní, zbývá už jen několik přípojek. Tato část ulice je nyní opatrně sjízdná pro její obyvatele, vzhledem k nedokončeným finálním povrchům však zůstává i nadále uzavřená pro veškerou dopravu s výjimkou dopravní obsluhy. „Do konce srpna se propojí vodovod a dokončí přípojky bez odstávky vody,“ říká náměstek Petr Vobořil.

V současné době postupuje stavba od úplně poslední revizní šachty kanalizační stoky u posledního napojovaného objektu zpět směrem ke křižovatce s ulicí Turistická. „V tomto úseku je vedena pouze kanalizace, takže lze provádět výkop v menší šíři,“ konstatuje Radka Poprová z oddělení investiční výstavby a dodává: „Rýha bude opět širší od křižovatky s Turistickou směrem k Letní ulici, kde už bude znovu ke kanalizační stoce přidružen vodovodní řad. Ten bude v těchto místech po dokončení propojen se stávajícím. To se už bez odstávky vody neobejde.“

O odstávce vody budou občany informovat 15 dní předem Severočeské vodovody a kanalizace, a.s., provozovatel vodovodu. „Zprávu uveřejníme také v tisku a na městských webových stránkách. Náhradní zásobení vodou v ulicích, kterých se odstávka dotkne, zajistí cisterny,“ ujišťuje náměstek Vobořil.

V nově budované trase inženýrských sítí se oproti předpokladu vyskytuje ve zvýšeném rozsahu hornina rozpojitelná především pomocí trhacích prací, proto se původní záměr musí změnit. „Uvažovaná částečná uzavírka Krkonošské v úseku mezi Letní ulicí a koncem trasy kanalizace se od pondělí 26. srpna změní z bezpečnostních důvodů na uzavírku úplnou, která potrvá až do doby dokončení díla, tedy do 15. října,“ informuje Poprová s tím, že do ulice budou moci vjíždět vlastníci domů, svoz komunálního odpadu a složky integrovaného záchranného systému. Objízdné trasy včas zřetelně vymezí dopravní značení, autobusová doprava bude odkloněna na objízdné trasy.

„Po úplné uzavírce práce naberou opět plné obrátky a výstavba bude postupovat současně ze dvou míst, jak tomu bylo v případě dokončeného úseku,“ uzavírá Petr Vobořil. Podle harmonogramu by se finální povrch v celé šíři komunikace měl začít pokládat koncem září.

Vytvořeno 22.8.2013 12:55:37 | přečteno 1529x | Petr Vitvar