Posuzování vlivů IPRM Mšeno a okolí na životní prostředí ukončeno

, autor: Jiří Jiroutek

05.02.2013 - Ministerstvo životního prostředí ukončilo zjišťovací řízení, v rámci kterého posuzovalo oznámení koncepce „Integrovaný plán rozvoje města Jablonec nad Nisou – rozšíření o Mšeno a okolí“ dle zákona č. 100/2001 Sb., o posuzování vlivů na životní prostředí.

„Vzhledem k tomu, že se část rozšiřované zóny IPRM Mšeno a okolí nachází v CHKO Jizerské hory, muselo být předloženo oznámení koncepce k posouzení vlivů na životní prostředí přímo na Ministerstvu životního prostředí,“ vysvětluje Iveta Habadová, vedoucí oddělení dotací a manažerka IPRM. Závěr zjišťovacího řízení je zveřejněn na úřední desce magistrátu.

„O závěru Ministerstva životního prostředí budeme rovněž informovat Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR), kde jsme v prosinci loňského roku zažádali o rozšíření zóny IPRM,“ dodává náměstek primátora pro rozvoj města Petr Vobořil. Pokud MMR žádost o rozšíření IPRM v Jablonci nad Nisou schválí, budou moci majitelé bytových domů žádat
o zvýhodněné úvěry JESSICA s úrokovou sazbou od 1,72%.

Loga IPRM - EU - MMR 2012

Vytvořeno 5.2.2013 9:19:38 | přečteno 1655x | Petr Vitvar