Poslední červencový víkend měli strážníci napilno

, autor: archiv MP

29. 07. 2013 - Během pátku a horkého víkendu 26. – 28. 7. řešila Městská policie Jablonec nad Nisou v katastru města celkem 15 přestupků proti vyhlášce o ochraně nočního klidu č. 3/2008. „Čtyři přestupky byly řešeny uložením blokové pokuty, 5 přestupků jsme řešili domluvou, jedno oznámení odvolal sám oznamovatel a u dalších 5 případů přestupek proti vyhlášce nebyl prokázán,“ vypočítává ředitel městské policie Luboš Raisner.

Sběrači kovu byli přistiženi

Sběrače kovu přistihli strážníci městské policie na základě telefonického oznámení v pátek 26. července odpoledne v objektu bývalé dětské nemocnice v Opletalově ulici. Dva muži nakládali na přívěsný vozík připevněný za vínovým Renaultem litinové radiátory a další odmontované kusy měli připravené u zdi. Do budovy se dostali tak, že vypáčili zamčené boční vchodové dveře. Na dotaz strážníků odpověděli, že si mysleli, že když je dům již delší dobu opuštěný, mohou si radiátory odvézt do sběrny. Celou věc si k dalšímu šetření převzala Policie ČR.

„Celkem se jim podařilo odmontovat a odvézt 37 radiátorů zhruba za 60 tisíc korun, ale škoda, která s tím souvisí, je samozřejmě daleko vyšší,“ komentuje případ Jaromíra Čechová, vedoucí odboru správy majetku města. „Budovu jsme samozřejmě ještě v pátek odpoledne zabezpečili, abychom zabránili dalším krádežím,“ dodává Čechová. Budova bývalé dětské nemocnice totiž patří městu. V letech 1998 - 2002 bylo v plánu v objektu bývalé nemocnice zřídit hospic. Soukromý investor dětskou nemocnic za tímto účelem odkoupil, bohužel se to nepodařilo zrealizovat a objekt se vrátil městu. „V současné době je dům zakonzervovaný a hledáme vhodné dotační tituly pro jeho další využití. Je nutné posuzovat nejen finance vydané na rekonstrukci, ale také je třeba počítat s penězi na následný provoz, který bývá náročný,“ říká náměstek primátora Miloš Vele.

Nemrava na přehradě lákal dívky na pohár a pivo

O spolupráci při zajištění muže, který se obnažoval na molu u hráze mezi 1. a 2. přehradou a obtěžoval nezletilá děvčata, požádala Policie ČR jablonecké strážníky v neděli 28. 7. po druhé hodině odpoledne. Strážníci neprodleně vyrazili na místo, kde legitimovali muže v oranžovém tričku, džínách a s potetovanou holou hlavou, který odpovídal popisu. Poté se k hlídce přihlásily mladé dívky s tím, že ten muž chodil po molu nahý, zval dívky na pivo a pohár, sliboval, že je zaučí a dokonce jim vyhrožoval, když s ním nepůjdou. Děvčata také uvedla, že ho na přehradě viděla už včera. Celý případ si k dalšímu šetření převzala Policie ČR, která právě dorazila na místo.

Nalezená žena

Téměř devadesátiletá pacientka svévolně opustila jabloneckou nemocnici v neděli 28. 7. v podvečer. Policie ČR po ní, vzhledem k jejímu zdravotnímu stavu, vyhlásila pátrání. Hlídka jablonecké městské policie ženu našla krátce před sedmou hodinou večer v Rýnovické ulici a předala záchrance. Strážníci o všem informovali Policii ČR.

Zbitý muž

Záchranku strážníci volali v pondělí 29. 7. v půl třetí ráno k muži, který si ze rvačky odnesl otevřené rány na obou pažích. Hlídka MP vyjížděla na místo na základě telefonického oznámení, přičemž volající uvedl, že na dětském hřišti poblíž křižovatky Skelná a Zlatá se perou a fackují mladíci. Napadený muž uvedl, že neví, kdo ho zranil a že útočník už utekl. Strážníci pře dali muže záchrance a veškeré informace včetně totožnosti napadaného muže sdělili Policii ČR.

Vytvořeno 29.7.2013 16:03:02 | přečteno 1534x | Markéta Hozová, dipl. ek.
Štítky: městská policie