Poskytnutí první pomoci a krádež benzínu

, autor: archiv MP

28.01.2013 - Střípky z městské policie

Poskytnutí první pomoci

Znalosti nabyté na školení Českého Červeného kříže (ČČK) zúročili dva strážníci Městské policie Jablonec nad Nisou (MP). Muž v bezvědomí ležel v pátek odpoledne před hlavním vchodem do budovy pošty v Liberecké ulici. Záchranku mu mobilem zavolal jeden z kolemjdoucích. První pomoc mu poskytla hlídka MP, která zrovna projížděla kolem. „Ležící muž byl v bezvědomí, měl nehmatný puls a jeho nepravidelný dech se postupně vytrácel,“ popisuje situaci ředitel MP Jablonec Luboš Raisner. Strážníci do příjezdu záchranky prováděli nepřímou masáž srdce a podařilo se jim obnovit dýchání. Muž byl sanitkou převezen do nemocnice, kde bohužel zemřel.

V dubnu roku 2012 bylo ve dvou seminářích ČČK proškoleno 42 strážníků v odborném kurzu „Výuka první pomoci při příslušníky bezpečnostních sborů“. Nepřímá masáž srdce byla součástí tohoto praktického kurzu. Masáž srdce nanečisto si jablonečtí strážníci vyzkoušeli i jako účastníci českého rekordu v počtu resuscitujících osob, který organizoval jablonecký spolek ČČK vloni v září.

Krádež benzínu

V pondělí v půl čtvrté ráno vyjela hlídka MP na základě telefonátu do ulice Na Roli. Volající tvrdil, že se v ulici pohybuje muž, který krade z parkujících aut palivo. Po příjezdu strážníků žádný muž v ulici nebyl, ale bylo to tam benzínem silně cítit a pod červenou Felicií stála nádoba, do které benzín z nádrže vytékal. Strážníci přivolali Policii ČR a případ předali, zároveň také zkontrolovali okolí. Nikoho však nenašli.

Vytvořeno 28.1.2013 16:56:35 | přečteno 2099x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie