Podpora rodin prostřednictvím soukromých subjektů

27.06.2016 - Dva roky podporuje Jablonec rodiny s dětmi od dvou do sedmi let, které nebylo možné umístit do městských mateřských škol. Podporu dle přísných pravidel poskytuje město jako příspěvek na školné v soukromých zařízeních ve výši 1000 Kč za měsíc a dítě. Jablonečtí radní schválili její poskytování i v dalším roce.

Příspěvek pomohl při umísťování dětí mladších tří let, které kvůli kapacitě nepřijaly školky zřizované městem, starších dětí, jež se např. přistěhovaly v průběhu roku do Jablonce, a dětí se zdravotním omezením. „Od září 2015 do dubna 2016 jí využilo celkem 20 dětí a z plánovaných 356 000 Kč v rozpočtu se zatím vyčerpalo 79 000 Kč,“ konstatuje náměstek primátora pro oblast humanitní Pavel Svoboda.

„Soukromé subjekty nám v době největšího náporu na mateřské školy pomohly s umísťováním dětí. V našem zájmu je jejich podpora, neboť již několik let suplují ve městě chybějící jesle,“ říká Svoboda. Proces poskytování příspěvku na „školné“ zůstává ve stejném režimu jako v minulých letech, tzn. prostřednictvím zaregistrovaného a prověřeného soukromého subjektu, který rodičům sníží poplatek za své služby o příspěvek města, přičemž soukromé zařízení musí zajišťovat výchovně-vzdělávací služby dle stanovených standardů.

Vytvořeno 27.6.2016 8:31:00 | přečteno 1222x | Petr Vitvar
Štítky: vzdělávání
 
load