Podoba rodiny 21. století

, autor: Radka Baloghová

14.05.2014 - K oslavám Mezinárodního dne rodiny se letos Jablonec nad Nisou připojuje již pošesté. Zatímco v předchozích letech se v Jablonci konal Den rodiny, letos je připraven program na celý týden.

Týden rodiny je zapojen do akcí Roku české hudby 2014 ve městě plném tónů a začne ve čtvrtek 15. května, kdy se připomíná Den rodiny, a až do dalšího čtvrtku 22. května probíhá v rámci celonárodní kampaně Sítě mateřských center ČR Křídla a kořeny naší rodiny.

Leitmotivem jabloneckého týdne je hudba. Ta se promítá do doprovodných programů, ale je i námětem tradiční výtvarné výstavy žáků a studentů nazvané My jsme muzikanti. „Výstavu zahájíme v pátek 16. 5. v 10 hodin dopoledne ve výstavním pavilonu jabloneckého Eurocentra, který bude zdarma otevřený ve všední dny od 9 do 17 hodin, v sobotu mezi 10 a 13 hodinou,“ zve na expozici náměstkyně primátora Soňa Paukrtová. Už 17. ročník výstavy potrvá do 22. 5. a vyvrcholí tradiční aukcí. „Její výtěžek je určený na nákup digitální váhy pro novorozence na oddělení jablonecké nemocnice,“ dodává náměstkyně.

Kromě hudebních a tanečních programů, které se odehrají na Mírovém náměstí či v kostele sv. Anny, najdou zájemci i speciální nabídku přednášek s psychologem Miroslavem Schovancem a psychosociálním poradcem Petrem Činčalou či preventivní bezpečnostní akci s jabloneckým spolkem Českého červeného kříže.

Jablonecký Týden rodiny se zapojil také do celoroční kampaně Sítě mateřských center ČR, která ji vytvořila jako příspěvek k 20. výročí Mezinárodního roku rodiny vyhlášeného OSN. Každý měsíc má své specifické zaměření propojené s významnými dny, jež do něj spadají. Tím květnovým je mateřství a rodina (více na www.kridla-koreny.cz).

Vytvořeno 14.5.2014 17:18:33 | přečteno 1540x | Petr Vitvar