Podivný prodejce a loupežné přepadení za bílého dne

, autor: archiv MP

10.08.2012 - Střípky z městské policie

Podivný prodejce

Ve čtvrtek 9.8.2012 přijalo operační středisko městské policie (MP) anonymní telefonické oznámení, že v ulici Komenského nějaký mladý muž ve věku 25 až 30 let, oblečen do modrého trika a světlých kalhot s taškou přes rameno, nutí lidem ke koupi hodinky. Dle slov oznamovatele by se mohlo jednat o věci falešných značek, nebo dokonce věci pocházející z trestné činnosti. Osobu odpovídající popisu zastavila hlídka MP v ulici Budovatelů. Kontrolou totožnosti byl zjištěn pan R. Š. ze Slovenska, který měl u sebe 5 ks náramkových hodinek, (3x zn. Orlando, 2x Rosra), dva dámské parfémy a dalekohled neurčené značky. Osobu předala hlídka MP Policii ČR k dalšímu šetření.

Loupežné přepadení za bílého dne

Ve stejný den ve 14:13 hodin oznámila velice rozrušená žena na operační středisko MP, že jejího staršího syna měl údajně fyzicky napadnout v Pasířské ulici nějaký muž a okrást ho o stříbrné šperky. Na místo byla vyslána hlídka MP, která kontaktovala oznamovatelku. Ta uvedla, že její syn se náhodně potkal se svým známým panem L., kterého zná osobně z minulosti. Tento mladík k jejímu synovi údajně přistoupil a se slovy „to máš za to“, jej opakovaně udeřil pěstí do oblasti obličeje. Poté poškozenému strhl z krku stříbrné řetízky. Ten se snažil řetízky na krku držet, mladík mu je však silou vytrhl a z místa odešel neznámo kam. Incidentu byl přítomen mladší bratr poškozeného, který následně běžel do místa bydliště a celou věc oznámil své matce. Na místo byla přivolána Policie ČR.

Vytvořeno 10.8.2012 13:12:44 | přečteno 2203x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie