Počet lůžek v jablonecké nemocnici zůstává zachován

02.11.2012 - Jednání s vedením zdravotních pojišťoven o nové struktuře lůžkových oddělení s platností od 1. 1. 2013 vedl ředitel Nemocnice Jablonec nad Nisou p. o. MUDr. Vít Němeček a primátor města Ing. Petr Beitl již koncem března letošního roku. Počty lůžek v jablonecké nemocnici zůstanou zachovány.

V Nemocnici Jablonec nad Nisou zůstává pro příští rok zachována struktura lůžkové péče, nedojde ke zrušení žádné odbornosti ani primariátu a stejné zůstanou i pošty lůžek. Nemocnice je připravena na pacienty z okolních obcí.

„Již na jaře 2012 jsme s VZP i s ostatními zdravotními pojišťovnami vyjednali objem a strukturu lůžkové péče pro období po Novém roce 2013. Základem této dohody je zachování stávajícího celkového počtu lůžek a zachování všech lůžkových odborností v naší nemocnici,“ vysvětlil situaci ředitel nemocnice MUDr. Vít Němeček.

„Jsem velmi rád, že zdravotní pojišťovny vzaly v potaz situaci v regionu, ocenila význam a kvalitu jablonecké nemocnice a nedošlo ke snížení v počtu lůžek. Jejich vytížení je téměř stoprocentní“, doplnil primátor města Jablonec nad Nisou Ing. Petr Beitl.

Jablonecká nemocnice je současně jednou ze čtyř páteřních nemocnic Libereckého kraje. Přebírá již delší dobu také část pacientů z menších nemocnic, kde dochází k rušení nebo omezování některých oddělení (např. pediatrie Turnov, Frýdlant, porodnice Turnov, ORL Semily, chirurgie Tanvald).

„Z důvodů rozšíření prostor a vylepšení prostředí plánujeme v letošním roce zahájit rekonstrukci chirurgické ambulance, v blízké době zahájíme provoz nového digitálního mamografu, ve výstavbě je onkologická ambulance. V průběhu letošního léta jsme po stavebních úpravách rozšířili o jedno lůžko oddělení ARO, v současné době jich zde máme šest,“ doplnila informace tisková mluvčí nemocnice Petra Hybnerová.

Zřizovatelem jablonecké nemocnice je statutární město Jablonec nad Nisou. V letošním roce město investovalo do vybavení nemocnice necelých 15 milionů korun. Zatím poslední položkou je 8,5 milionu na novou onkologii. 

Město Nemocnice má 377 lůžek, z toho 67 lůžek následné péče. Pracuje zde 687 zaměstnanců. V roce 2011 zde bylo hospitalizováno 14 920 pacientů, provedeno 6 700 operačních výkonů a narodilo se zde 1 327 dětí.

Další informace

Vytvořeno 2.11.2012 9:03:57 | přečteno 2094x | Petr Vitvar
load