Plán činnosti městské policie

28.01.2013 - Zastupitelstvo schválilo Plán činnosti městské policie na rok 2013. Městští strážníci vykonávají kromě základních úkolů při zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku, které vyplývají se zákona o obecní policii také další činnosti – např.: prevence kriminality, spolupráce s Policií ČR, činnost na úseku dopravy nebo profesní přípravy strážníků.

Podle plánu na rok 2013 bude městská policie nadále zabezpečovat provoz Dětského dopravního hřiště (DDH). Vloni se osvědčil prázdninový provoz DDH, které během dvou letních měsíců navštívilo více než 1200 dětí a rodičů. Dopravní hřiště se tak stalo plnohodnotnou prázdninovou aktivitou ve městě.

I letos jsou v plánu městských strážníků aktivity v oboru prevence kriminality určené dětem všech věkových kategorií, handicapovaným občanům, seniorům i široké veřejnosti. „S velkým ohlasem jsme se v poslední době setkali s besedami na téma kyberšikana a počítačová kriminalita,“ říká preventista jablonecké městské policie Miloslav Lejsek a dodává, že v přednáškách s tímto tématem budou pokračovat i v roce 2013.

V plánu nechybí ani aktivity na úseku dopravy, kde mají strážníci po dohodě s Policií ČR přesně vymezené úseky, kde mohou měřit rychlost projíždějících vozidel statickým radarem. Denně budou i v letošním roce strážníci držet ranní hlídky nad vytipovanými přechody pro chodce na frekventovaných úsecích nebo u základních škol.

V roce 2012 Městská policie Jablonec nad Nisou odhalila téměř 6 tisíc přestupků na úseku dopravy a necelých 900 přestupků proti veřejnému pořádku. Strážníci pomohli Policii ČR s pátráním po 12 hledaných osobách, na Policii ČR předali k dalšímu šetření 165 případů. S využitím městského kamerového a dohlížecího systému (MKDS) bylo odhaleno na 360 přestupků a trestných činů.

Vytvořeno 28.1.2013 10:08:46 | přečteno 1802x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie