Petr Beitl si připomněl Den válečných veteránů

, autor: archiv BRCHBO

12.11.2012 - Primátor Petr Beitl se v pátek 9. listopadu na pozvání velitele 31. brigády radiační, chemické a biologické ochrany plk. gšt. Ing. Radka Černého zúčastnil slavnostního připomenutí Dne válečných veteránů v libereckých Kasárnách 6. října.

Spolu s velitelem brigády libereckých chemiků Petr Beitl pogratuloval oceněnému podplukovníku Ing. Karlu Dvončovi, bývalému veliteli 311. praporu radiační, chemické a biologické ochrany liberecké brigády, který slavnostně převzal Záslužný kříž ministra obrany ČR 3. stupně a pamětní odznak za dlouhodobé vynikající plnění úkolů a osobní přínos při rozvoji a budování prestiže jednotky. Po slavnostním nástupu se příslušníci jednotky, váleční veteráni, zástupci vojenských sdružení a organizací a ostatní významní hosté přesunuli na vojenský hřbitov v Ruprechticích, aby vzdali čest padlým hrdinům pietním aktem u Památníku obětem válek.

"Je třeba si neustále připomínat, že ač v naší republice žijeme již téměř 70 let v míru, stále jsou na světě lidé, kteří bojují o holý život. Vážím si vojáků, kteří na zahraničních misích nasazují své životy za svobodu a demokracii těch méně šťastnějších lidí," řekl Petr Beitl. „Tohoto slavnostního aktu jsem se zúčastnil poprvé a musím říct, že ve mně zanechal hluboký dojem a děkuji panu veliteli, že mě přizval,“ řekl primátor. Liberečtí chemici se již pravidelně zúčastňují Dne IZS v Jablonci nad Nisou.

Den válečných veteránů se celosvětově jako Den veteránů nebo Den vzpomínek slaví 11. listopadu. Od roku 2001 je tento významný den připomínán i v České republice.

11. listopad byl přitom vybrán symbolicky, neboť toho dne roku 1918 bylo ve vlakovém voze v Le Francport u severofrancouzského města Compiègne podepsáno příměří mezi Spojenci a Německem, jímž byly na západní frontě ukončeny boje 1. světové války.

Den válečných veteránů

Liberec, 09.11.2012
, autor: archiv BRCHBO

Primátor Petr Beitl blahopřeje Karlu Dvončovi

 
, autor: archiv BRCHBO

31. brigáda radiační, chemické a biologické ochrany

 
, autor: archiv BRCHBO

Pietní akt u Památníku obětem válek

 
 
Vytvořeno 12.11.2012 9:55:33 | přečteno 2169x | Petr Vitvar
load