Parkování kamionů u Janovské město neschválilo

, autor: archiv MMJN

04.10.2013 - Záměr vytvořit parkoviště pro kamiony mezi firmami K+B Electro a Spectrum Franěk na Ostrém rohu vyvolalo nevoli mezi obyvateli sídliště Janovská. Záměr projednávali zastupitelé v září a uložili náměstku primátora Miloši Velemu, aby vyhledal jiné vhodnější varianty pro tento účel na území a ve vlastnictví města.

Plochu u sídliště Janovská jako vhodnou k parkování kamionů navrhla dopravní komise. Proti zřízení parkoviště protestovalo občanské sdružení Spokojené bydlení otevřeným dopisem, který na jednání zastupitelů okomentoval jeho zástupce Jaromír Janega: „Nechceme jen protestovat a říkat tady ne, chceme i navrhnout jiné možnosti.“

Jako vhodnější místa navrhuje občanské sdružení prostor bývalé otočky autobusů u rýnovické průmyslové zóny (areálu bývalého LIAZu) nebo dále směrem na Lukášov u věznice či autobazaru s tím, že všechny plochy výhodně leží při silnici I/14.  Další pozemky vytipovali při výjezdu na Prahu. Nad soukromým vlastnictvím se Janega nepozastavuje: „Majitelé pozemků určitě budou ochotní vyjít městu vstříc.“

„Kamiony nemají povolené parkování nikde ve městě. Pokud však parkují na soukromých plochách, nemůžeme s tím, bohužel, nic dělat,“ konstatoval náměstek primátora Miloš Vele.

Vytvořeno 4.10.2013 7:43:07 | přečteno 1810x | Petr Vitvar