Pamětní medaile ke znovuotevření staré fary

, autor: Radka Baloghová

15.11.2012 - Statutární město Jablonec nad Nisou vydává u příležitosti slavnostního otevření Domu manželů Jany a Josefa V. Scheybalových stejnojmennou pamětní medaili. Jejími autory jsou dva studenti Vyšší odborné školy při SUPŠ v Jablonci nad Nisou.

„Město vyhlásilo na návrh pamětní medaile soutěž mezi studenty Vyšší odborné školy (SUPŠ a VOŠ) v Jablonci nad Nisou. Sešly se tři návrhy líce a tři návrhy rubu od čtyř autorů. Soutěžní porota hodnotila zvlášť rub a líc medaile, takže výsledná podoba v sobě snoubí návrhy dva. Líc je dílem Josefa Fryaufa z Klenčí pod Čerchovem, rub Anety Juklíčkové z Hejnic, autorky letošní Jablonecké grešle,“ říká náměstek primátora Petr Vobořil, jenž byl členem soutěžní poroty. V té společně s ním zasedli Roman Král, ředitel Jabloneckého kulturního a informačního centra, o.p.s. (JKIC), Martina Baumannová, ředitelka SUPŠ a VOŠ, Josef Oplištil, zástupce ředitele pro VOŠ a pedagog školy Anselm Roskovec, nezávislí výtvarníci Jiří Dostál a Jan Lukáš, Josef Pazour a Eva Prousková z České mincovny, a.s. (ČM) a Borek Tichý z JKIC.

Pamětní medaili měla původně razit Česká mincovna, nakonec se ražby zhostila firma Znak Malá Skála. Důvodem byl výrazně medailový charakter ražby, který více odpovídá technologiím používaným právě v maloskalské firmě. Medaile bude poprvé k vidění 26. listopadu při otevření Domu Jany a Josefa V. Scheybalových.

Vytvořeno 15.11.2012 8:08:34 | přečteno 1949x | Petr Vitvar