Otevřený dopis Jindřichu Berounskému

, autor: Petr Vitvar

31.05.2013 - Otevřený dopis primátora statutárního města Jablonce nad Nisou Petra Beitla panu Jindřichu Berounskému na jeho včerejší tiskový výstup.

V Jablonci nad Nisou 31. května 2013

Vážený pane Jindřichu Berounský,

nikdy v desetileté historii teplárenství nebylo odpracováno tolik hodin, zapojeno tolik subjektů a na stůl položeno a následně zveřejněno tolik argumentů jako za poslední dva roky. Také nikdy nebylo na stole racionální řešení tohoto vážného problému a nebyl vypracován a schválen projekt revitalizace celé městské sítě CZT.  Pokud jste to doposud nezaznamenal, což je u člena zastupitelstva města podivné, odkazuji vás na webové stránky města. Do vyhledávače (to je takový rámeček s lupou v pravé horní části stránek) zadejte JTR. Garantuji vám, že tam naleznete odpovědi na všechny vaše otazníky a háčky.

Pokud jde o aktivity JTR v Jablonném v Podještědí, ujišťuji vás, že jsem s panem starostou Sadílkem dlouhodobě v kontaktu a situací se zabýváme. Pro vaše uklidnění, tyto aktivity tvoří jedno procento z celkové dodávky tepla a na budoucnost sítě CZT v Jablonci nemají žádný vliv.

Angažování firmy LOYDGROUP s.r.o. a Ing. Spilky je jedním s logických kroků komplikované skládanky, protože ani město ani teplárna nemají kapacity na řízení a kontrolu převzetí společnosti. Úkolem této firmy je  realizovat převzetí a nastavit standartní řídící mechanismy v šesti měsících po převzetí firmy tak, aby celý proces proběhl s co nejmenším rizikem pro všechny odběratele tepla.

Mrzí mě, že jako městský zastupitel předkládáte vědomě médiím zavádějící  informace na úrovni pavlačových drbů s cílem získat politickou popularitu a poškodit proces revitalizace.

S pozdravem

Petr Beitl
primátor města

Původní tiskový výstup J. Berounského

Vážení přátelé,

zastupitelé Jablonce n.N. mají dnes v 16 hodin na mimořádném zastupitelstvu schválit koupi 198 akcií Jablonecké teplárenské a realitní, a.s. od MVV Energie CZ, a.s. za kupní cenu 202 565 581,- Kč, a tím získat celou Jabloneckou teplárenskou a realitní, a.s. do vlastnictví města. Mediálně prezentovaný bohulibý záměr vedení města má ale moc otazníků a háčků. Z posledního mimořádného zastupitelstva 16.5. vyplynulo, že město neví úplně přesně, co kupuje. Předně se centrální soustava zásobování teplem rozpadá a probíhá neřízený proces odpojování dalších odběratelů tepla. Od doby, kterou podchycuje znalecký posudek, došlo ke ztrátě cca 10 % odběratelů tepla a vedle toho byla včera pozdě odpoledne až na základě zastupitelem Lukášem Pletichou vzneseného dotazu zastupitelům města zaslána infromace o tom, že JTR, kterou město kupuje, má aktivity i v Jablonném v Podještědí. Již teď je zřejmé, že 198 ks akcií je předraženo nejméně o 20 miliónů Kč a skutečný stav kupované společnosti není podchycen. Dnes má být zároveň odvolán z dozorčí rady JTR zastupitel TOP 09 Jaroslav Kraus, který hájil zájmy města a vystupuje proti koupi akcií mimo jiné také díky informacím o podnikatelských záměrech v teplárenství, které čekají na odkup JTR městem. Nahrazen má být Pavlem Spilkou, řídícím partnerem  z renomované LOYD GROUP s.r.o., a to na základě "dobrých referencí".

S pozdravy a přáním pěkných dní

Jindřich Berounský
zastupitel Jablonce n. N.

Vytvořeno 31.5.2013 13:17:48 | přečteno 2806x | Petr Vitvar
Štítky: teplárenství