Opilý řidič

13.03.2014 - Střípky z městské policie

Kolem úterní desáté hodiny večer si hlídka městské policie všimla muže, který krátce po opuštění restaurace Synot tip v Jabloneckých Pasekách usedá do modrého Renaultu a rozjíždí se směrem ke kruhovému objezdu. Jeho jízda byla značně nejistá, proto strážníci řidiče zastavili a podrobili dechové zkoušce, která při třetím měření ukázala hodnotu téměř dvou promilí alkoholu v krvi. Vzhledem k zjištěným skutečnostem přivolali městští strážníci na místo hlídku Policie ČR, která celou věc převzala k dalšímu šetření.

Pes i nadále zůstal bez majitele

V úterý požádala pracovnice Ligy na ochranu zvířat městské strážníky o asistenci při návštěvě bytu v jablonecké Podhorské ulici. V domě bydlí muž se svou družkou – údajní majitelé psa, který se už několikrát toulal městem. Pracovnice útulku vyjádřila podezření,  že majitelé psa vyhnali na ulici, a tím se dopustili porušení ustanovení zákona na ochranu proti týrání zvířat. Paní už dříve kontaktovala majitele psa a jako oprávněná osoba požádala strážníky městské policie o zjištění jejich totožnosti. Ti svou totožnost sice sdělili, nicméně k psovi se nehlásili a shodně tvrdili, že pes jejich není a že nejspíše patří předchozímu nájemci bytu. Pes se po celou dobu debaty mezi strážníky, pracovnicí útulku a jeho domnělými majiteli pokoušel vniknout dovnitř domu, takže bylo zřejmé, že k místu má silný vztah z minulosti. Nicméně se nepodařilo prokázat, že pes patří lidem dnes v domě bydlícím, proto nakonec zůstal i nadále v péči útulku. Celou záležitost bude muset dořešit sama pracovnice Ligy na ochranu zvířat.

Vloupání do auta

Ve středu 12. března v brzkých ranních hodinách zavolal na městskou policii muž, který si u jabloneckého gymnázia U Balvanu všiml zaparkovaného stříbrného Volkswagenu Passat se staženými okny. Na místo vyrazila hlídka městské policie. Oznámení potvrdila a při bližším ohledání auta zjistila, že má vůz ještě poškozenou spínací skříňku i zámek na dveřích řidiče. Když k Passatu dorazil jeho majitel, uvedl, že své auto zaparkoval předchozí večer a že bylo v pořádku. Záležitost si po té převzala k dalšímu opatření Policie ČR.

Vytvořeno 13.3.2014 | přečteno 1414x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie