Onkologie v areálu nemocnice je otevřena

, autor: Markéta Hozová

24.09.2013 - Prostory nové onkologické ambulance v areálu nemocnice začínají sloužit pacientům. Stavba byla zahájena přesně před rokem a termín dokončení se podařilo dodržet. Prostory nahradily stávající nevyhovující v Liberecké ulici. Kompletní stavbu včetně interního vybavení kompletně uhradilo statutární město Jablonec nad Nisou ze svého rozpočtu. Onkologický pavilon včetně odborného pracoviště ředení cytostatik stál 26,5 milionů korun.

Vybudování onkologického pavilonu v nemocnici Jablonec nad Nisou patří k nejvýznamnějším investičním akcím statutárního města Jablonec nad Nisou v letošním roce. „V roce 2012 jsme na onkologii uvolnili 8,5 milionu a letos 18 milionů korun,“ říká Miloš Vele, náměstek primátora, který má na starosti městskou pokladnu. „Peníze na novou onkologii se dílem podařilo získat z úspor v rámci rozpočtu, ke kterým jsme přistoupili téměř okamžitě po nástupu na radnici, dílem jsme použili finanční prostředky z hazardu,“ vysvětluje Vele. K dnešnímu dni evidujeme příjmy z hazardu ve výši 17,3 milionu korun,“ dodává Renata Vítová, vedoucí odboru ekonomiky. Úspory město hledalo hlavně v provozních nákladech magistrátu. Došlo ke snížení počtu zaměstnanců radnice, úspory také vygenerovalo seskupení agendy do dvou budov místo tří, když radnice opustila prostory domu v Anenské ulici, který následně vrátila státu.

„Péče o zdraví lidí je důležitá, proto se každoročně snažíme najít v rozpočtu peníze na přístrojové vybavení nemocnice. Nová onkologie konečně pacientům, kteří se potýkají se závažným onemocněním, nabídne důstojné prostory. I z tohoto důvodu byla jednou z investičních priorit města,“ říká primátor Beitl. „Velmi podstatný je fakt, že vybudováním onkologického pavilonu se dokončilo sestěhování nemocničních oddělení pod jednu střechu, do jednoho areálu“, doplnil ředitel nemocnice MUDr. Vít Němeček. Pacienti i zaměstnanci nemocnice tak mohou suchou nohou projít od hlavního vchodu až na onkologii.

„Na nemocnici může být Jablonec právem hrdý. Je důkazem toho, že bez politických zásahů a díky odbornému a uvážlivému ekonomickému přístupu vedení nemocnice se daří tuto důležitou součást života města neustále rozvíjet a zkvalitňovat. Důkazem jsou nejen úpravy v prostorách nemocnice, nové přístrojové vybavení a odbornost zdejšího personálu, ale hlavně stále více spokojených pacientů, a to všechno navzdory nelehké ekonomické situaci,“ chválí vedení nemocnice primátor Beitl. „Děkuji nejen vedení nemocnice, ale samozřejmě také lékařům i veškerému zdravotnickému personálu za dobře odváděnou práci,“ smeká pomyslný klobouk primátor.

Investice města do Nemocnice Jablonec nad Nisou, p.o.:

• 2013 – 18 mil. Kč
  • 2012 – 6,2 + 8,5 mil. Kč