Olej na komunikaci

, autor: archiv MP

11.03.2014 - Střípky z městské policie

V neděli 9. března kolem sedmé hodiny večerní zavolal na městskou policii muž a upozornil na mercedes zaparkovaný v ulici Hluboká, ze kterého vytékají provozní kapaliny. Přivolaná hlídka zjistila, že tyto kapaliny se nacházely na silnici už před příjezdem auta a povolali na místo hasiče Libereckého kraje. Ti místo zasypali a potvrdili, že olej nevytéká ze zde zaparkovaného auta. Současně požádali dispečera Technických služeb Jablonec n. N. o následné odstranění neutralizačního posypu.

Chlapec utekl z diagnostického ústavu

Ve čtvrtek 6. března v ranních hodinách asistovala hlídka městské policie na přání pracovnice oddělení sociálně právní ochrany dětí v jednom z bytů v jablonecké ulici Vysoká. Na této adrese se měl údajně zdržovat, a jak se nakonec ukázalo i zdržoval, celostátně hledaný mladík, který utekl z diagnostického ústavu Hamr na Jezeře. Městští strážníci chlapce předali Policii ČR.

Muž napadl lékaře

Dne 6. března krátce před polednem zavolala na Městskou policii Jablonec nad Nisou pracovnice Okresní správy sociálního zabezpečení, že se v budově OSSZ nachází muž, který soustavně napadá lékaře. Na místo ihned vyrazila hlídka městské policie. Agresivního muže se mezitím snažili zpacifikovat lékaři, všichni vykazovali krvavá zranění. Muž neustále pokračoval v jejich napadání, proto mu nakonec strážník městské policie nasadil pouta. Krátce poté dorazila na místo i Policie ČR, která si útočníka převzala do svého šetření.

Ztracený pes u Billy

V sobotu 8. března se v podvečerních hodinách dostavila na služebnu městské policie paní s pejskem, kterého našla volně pobíhajícího před prodejnou Billa v centru města. Díky psí známce se podařilo zjistit, komu pes patří. Strážníci majitelku kontaktovali a ta si psa vyzvedla. Současně byla upozorněna, že se dopustila přestupku, který byl vyřešen na místě domluvou.

Podnapilý muž se hádal se svým údajným švagrem

Kolem deváté hodiny večer v sobotu 8. března zavolala na Městskou policii Jablonec nad Nisou obyvatelka jednoho z panelových domů v ulici Na Vršku, že se v domě perou dva muži. Městští strážníci před vchodem zajistili podnapilého muže, který tvrdil, že se na chodbě domu jen hádal se svým údajným švagrem. Nicméně odmítal sdělit jeho jméno bydliště svého švagra. Nechtěl prokázat ani svou totožnost, proto byl nakonec předveden na Policii České republiky, kde byla jeho totožnost zjištěna a policisté si ho zde ponechali k dalším úkonům.

Neoprávněné kácení

V neděli 9. března v poledne oznámil na Městskou policii Jablonec nad Nisou lesní hospodář své podezření, že naproti bývalé porodnici dochází ke krádeži dřeva z obory, kterou spravuje statutární město Jablonec nad Nisou. Vyslaná hlídka na místě nenašla žádné auto, ani zloděje, nicméně zjistila, že ke krádeži dřeva došlo o pár metrů dál, naproti budově Státního okresního archivu. Ale ani tam se už nikdo nezdržoval. Městští strážníci místo ještě několikrát odpoledne zkontrolovali, ale na místě nezaznamenali žádný pohyb. Celou věc předali na příslušný správní orgán Magistrátu města Jablonce nad Nisou.

Vytvořeno 11.3.2014 8:10:45 | přečteno 1425x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie