Odborný názor poradního sboru architektů může pomoci při rozhodování

, autor: Jana Fričová

07.05.2014 - V Jablonci nad Nisou je nový poradní sbor architektů. Šesti odborníkům předal jmenovací dekrety náměstek primátora Petra Vobořil. Cílem ustanovení sboru je odborný názor k plánovaným projektům ve městě, výsledkem doporučení, které může pomoci při rozhodování.

Poradní sbor architektů v Jablonci už v minulosti existoval, tehdy to byl poradní sbor místostarosty. „Nyní bychom rádi sboru zvýšili kompetence, a proto navrhnu, aby byl poradním orgánem městské rady,“ říká náměstek Petr Vobořil a dodává: „Cílem sestavení tohoto sboru je odborný názor k plánovaným projektům ve městě, výsledkem pak doporučení, které pomůže radním při rozhodování. Při sestavování sboru jsme oslovili renomované i o generaci mladší architekty, aby tak vzniklo skutečně široké odborné fórum.“

V prvním květnovém týdnu tak náměstek Vobořil předal jmenovací dekrety celkem šesti architektům: Liboru Sommerovi, Zdeňku Jiranovi, Vladislavu Hronovi, Petru Stolínovi, Radku Jiránkovi, Josefu Faltejskovi a Davidu Pavlištovi.

„Naše vize je, že by se poradní sbor architektů mohl nad projekty scházet jednou měsíčně. Věřím, že to budou setkání přínosná a jejich výstupy pomohou nám, politikům – laikům v oboru architektury, při posuzování návrhů, které jsou nám předkládány,“ uzavírá Petr Vobořil.

Vytvořeno 7.5.2014 17:32:03 | přečteno 1821x | Petr Vitvar