Obnova schodiště před radnicí začala

, autor: archiv MMJN

04.07.2012 - Oprava nástupního prostoru radnice je II. etapou rozsáhlé akce „Revitalizace centra města Jablonec nad Nisou“. Celá akce je finančně podporována dotací Ministerstva financí ve výši 9,9 milionu korun. Město přispěje ze svého rozpočtu částkou cca 2,2 miliony.

První etapa revitalizace centra města započala už v červnu a zahrnuje opravy poškozených komunikací v pěší zóně, kde dochází k výměně poškozených pásů žulových desek za pásy ze žulových kostek, k opravě chodníků a doplnění chybějící dlažby. Oprava nástupního prostoru radnice ve druhé etapě revitalizace zahrnuje opravu hlavního a vedlejšího (bočního) žulového schodiště, opravu prostoru mezi vstupem a schodišti a také vlastního vstupu do budovy.

„K obnově schodiště muselo dojít kvůli poškození žulových desek, schodů a ostění a také z důvodu posunu desek kvůli pohybu podloží,“ upřesňuje Jaromíra Čechová, vedoucí odboru správy majetku města. „Poškozené desky a ostatní kamenné prvky budou nahrazeny novými. Celý nástupní prostor bude přeložen na obnovený betonový podklad a nově bude řešeno odvodnění celého prostoru,“ dodává Čechová.

Stavební práce byly zahájeny průzkumnými pracemi, na jejichž základě bude ve spolupráci s kamenickými odborníky a památkovým ústavem stanoven další postup a harmonogram prací.  Radnice bude s potřebnými omezeními přístupná po celou dobu prováděných prací.

Po dobu opravy radničního schodiště nebudou přístupné úřední desky majetkoprávního oddělení, které se nacházejí na Mírovém náměstí vpravo od schodiště. Všechny  informace z těchto úředních desek budou zveřejněny v 1. patře v budově radnice v prostorách odboru ekonomiky, majetkoprávní oddělení.

Prosíme občany o zvýšenou pozornost při pohybu před radnicí a omlouváme se svatebčanům za způsobené komplikace. Schodiště bylo již opravdu nebezpečné a vzhledem k jabloneckému podnebí není jiné období než letní měsíce k tak rozsáhlé obnově vhodné. Děkujeme za pochopení.

Vytvořeno 4.7.2012 13:00:01 | přečteno 2310x | Petr Vitvar