O Vánocích měli strážníci plné ruce práce

02.01.2014 - Střípky z městské policie

Vlak porazil psa

V pátek 20. prosince odpoledne asistovali městští strážníci při záchraně černého psa, kterého v Novoveské ulici na železniční trati srazil vlak. Hlídka městské policie přivolala pracovnici z Ligy na ochranu zvířat, která psa převzala a odvezla na vyšetření ke zvěrolékaři. Zraněný pes se nemohl postavit na zadní nohy.

Vždy si zajistěte vozidlo

Auto v garáži v ulici Na Kopci se samovolně rozjelo, narazilo do vrat, která se pootevřela. Zámek u garáže vypadal jako vypáčený. Že se nejedná o násilné vniknutí, ale o malou nehodu, zjistili strážníci, kteří na místo přivolali majitele vozu i garáže. Stalo se v sobotu odpoledne.

Odcizil auto a opilý vypadl z vozidla na ulici

Necelé 2 promile alkoholu v dechu naměřili městští strážníci mladému muži, který vypadl ze stojícího auta v pondělí 23. prosince nad ránem na křižovatce ulic Liberecká – Lípová. Jakmile na místo přijela záchranka a městská policie, muž se dal na útěk. Později se za to strážníkům omlouval a říkal, že neví, co ho to napadlo. Vzhledem k tomu, že muž nedokázal vysvětlit, jak se do vozidla dostal, přivolali strážníci Policii ČR. Policisté kontaktovali majitele auta a ten uvedl, že dotyčného nezná, Jelikož zámek u auta byl rozbitý a vozidlo nešlo uzamknout, odvezli policisté opilého muže na služebnu k dalšímu šetření.

Klíče v kanálu

Klíče z kanálu pomohli strážníci vytáhnout den před Štědrým dnem. Všímavá paní volala na linku 156, že do kanálu ve spodní části Lidické ulice se chystá vlézt pravděpodobně psychicky narušený muž. Hlídka městské policie zjistila, že muž do kanálu leze zcela z prozaického důvodu – spadly mu tam klíče.

Divoká noc na Štědrý den

Krátce po jedenácté hodině o Štědrém večeru vyjeli strážníci na základě telefonu do Vysoké ulice, kde byla pravděpodobně vykradena trafika. Ke stánku s rozbitým oknem a vylomenými žaluziemi přivolali Policii ČR, která si případ převzala.

Na muže, který leze na Štědrý večer před půlnocí do stánku s pečivem v Nové Pasířské, upozornila strážníky všímavá žena. Na místo ihned vyrazily dvě hlídky městské policie. Strážníci pobertu, který místo na půlnoční mši vyrazil na lup, zadrželi. Na místo přivolali Policii ČR a také vyzvali majitele stánku, aby si prodejnu zajistil. Majitel ale překvapivě řekl, že ho celá záležitost nezajímá, protože stánek sice vlastní, ale neprovozuje. Zabezpečení nepovažoval na nutné.

O půlnoci vyjeli strážníci opět, tentokrát do Revoluční ulice, kde byla rvačka. Když dorazili, byla už na místě záchranka i psovod Policie ČR. Při hromadné potyčce byla pravděpodobně ze schodů shozena podnapilá žena, která si při pádu poranila ruku. Skončila v nemocnici.

Strom na silnici

Strážníci jablonecké městské policie pomohli při odstraňování spadlého stromu v ulici Na Hutích na Boží hod v poledne. Usměrňovali dopravu, zatímco hasiči strom odstranili.

Narušená garáž a vloupání do vozidla

Násilně otevřenou garáž našla hlídka městské policie v Jitřní ulici při obhlídce ve tři hodiny ráno ze soboty na neděli. Na místo přivolali strážníci Policii ČR, která si celou věc převzala k dalšímu šetření. Policii ČR předali strážníci i vykradený Ford Mondeo, který o půldruhé hodiny později našli v Nové Pasířské. Auto mělo vypáčený zámek a chybělo rádio.

Vytvořeno 2.1.2014 9:15:34 | přečteno 1781x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie