O dvacet méně stojí den na louce u bazénu

16.07.2013 - Dvacetikorunovou slevu ze vstupného na letní louku u jabloneckého bazénu získá až do konce prázdnin dospělý návštěvník s dítětem. Jde o společný projekt města Jablonce jako Obce přátelské rodině a společnosti Sport Jablonec, s.r.o.

Podle platného ceníku dosud zaplatil rodič s dítětem menším než 120 cm za vstupné na letní louku 50 korun. „Dohodli jsme se se společností Sport Jablonec, že v rámci prorodinné politiky poskytneme prázdninovou slevu 20 korun, takže rodič nebo prarodič s děckem teď zaplatí za celodenní pobyt na letní louce u bazénu 30 korun,“ říká náměstkyně primátora Soňa Paukrtová. Sleva je udělována na jedno dítě s jedním dospělým, to znamená čtyřčlenná rodina tak zaplatí za celodenní pobyt 60 korun, pokud přijde jeden dospělý se dvěma či více dětmi, sleva je taktéž 20 korun.

V květnu roku 2009 vytvořilo msto společně s ČSAD Jablonec nad Nisou, a.s. projekt rodinné víkendové jízdenky. Ten převzal i Dopravní podnik měst Liberec a Jablonec (DPMLJ), a tak i nadále platí, že během víkendu, od páteční 14 hodiny do nedělní půlnoci, může jeden dospělý se dvěma dětmi využít v síti jablonecké MHD rodinnou jízdenku za 52 korun, dva dospělí se třemi dětmi za ni zaplatí 66 korun. Z rozpočtu prorodinné politiky město v tomto roce kromě zmíněné jízdenky přispělo například na Folklórní festival, Pohádkovou přehradu, Den otců či Den rodiny.

Titul Obec přátelská rodině Jablonec nad Nisou získal v roce 2008 v soutěži vyhlášené Ministerstvem práce a sociálních věcí České republiky (MPSV ČR), a to v kategorii měst 10.001 – 50.000 obyvatel, kam se tehdy přihlásilo čtyřicet soutěžících. Celkově se v tom roce do soutěže přihlásilo 216 měst a obcí z celé republiky.

Vytvořeno 16.7.2013 8:53:01 | přečteno 1609x | Petr Vitvar