Nový projekt IPRM přinese například lepší parkování

, autor: archiv MMJN

17.04.2014 - S dubnem odstartovaly práce na stavbě otočky městské hromadné dopravy s okolní zelení a obytného souboru Řetízková na Žižkově Vrchu. Jde o další projekt v rámci Integrovaného plánu rozvoje města (IPRM) ve vymezené zóně Žižkův Vrch a okolí. Vzhledem k jeho rozsáhlosti bude stavební ruch probíhat do května příštího roku.

„Hlavním cílem je úprava prostoru konečné stanice městských autobusů a bezprostředního okolí, rekonstrukce komunikací včetně chodníků a veřejného osvětlení, které jsou v této části města ve značně špatném stavu, a řešení kontejnerových a parkovacích stání, jichž je na sídlišti nedostatek. Projekt zahrnuje rekonstrukci zchátralých schodišť, úpravu zeleně a výměnu či doplnění městského mobiliáře a drobných herních prvků,“ vysvětluje náměstek primátora pro rozvoj Petr Vobořil.

V místě obytného souboru i otočky včetně přilehlého zeleného prostranství odborníci provedli podrobný dendrologický průzkum, podle něhož pak určili stromy a keře k vykácení či ke zdravotnímu řezu. A tak stovku pokácených dřevin ve špatném zdravotním stavu nahradí téměř 80 nových stromů, 15 z těch současných pak arboristé ošetřili. V parku se pak kromě obnoveného trávníku objeví také téměř tři stovky nových keřů a záhony s trvalkami.

„Předpokládaná cena celého dvouetapového projektu Obytný soubor Řetízková a otočka MHD na Žižkově Vrchu v Jablonci nad Nisou je téměř 28 milionů korun, tj. včetně nákladů na projektovou dokumentaci, technický a autorský dozor, BOZP apod. Poskytnutá dotace z EU činí 22 milionů, město se tak bude spolupodílet necelými šesti miliony korun,“ podotýká vedoucí oddělení dotací a manažerka IPRM Iveta Habadová.

Loga IPRM - EU - MMR 2012

• IPRM (Integrovaný plán rozvoje města)
Vytvořeno 17.4.2014 13:54:27 | přečteno 1896x | Petr Vitvar