Nový kabát pro část jablonecké nemocnice

, autor: Petr Vitvar

10.09.2014 - Nová fasáda, střecha a vyměněná okna – to je nejbližší budoucnost hospodářské budovy jablonecké nemocnice. Celková cena stavby přesahuje 5,5 milionu korun.

„Cílem je snížit energetickou náročnost administrativní budovy hospodářské správy nemocnice. Proto zateplíme fasádu a střechu, kompletně vyměníme okna a vchodové dveře,“ říká náměstek primátora Petr Vobořil.

Součástí stavebních prací je také demontáž střešní krytiny ze šablon s obsahem azbestu. „S pracemi tohoto druhu už máme bohaté zkušenosti z rekonstrukcí škol v Liberecké a Arbesově ulici. Opět je bude provádět odborná firma a vše projde přísnou kontrolou a měřením,“ dodává náměstek s tím, že projekt počítá také s demolicemi přístavků a dalšími nutnými zpevňujícími a stavebními úpravami.

Rekonstrukce přijde na více jak 5,5 milionu korun. „Jablonci se podařilo na projekt „Nemocnice Jablonec nad Nisou, p. o. – zateplení fasády, střechy a výměna oken na objektu H02“ získat dotaci z Operačního programu Životní prostředí, která činí 90% ze způsobilých výdajů, konkrétně 5% ze Státního fondu Životního prostředí a 85% z Fondu soudržnosti,“ konstatuje Iveta Habadová, vedoucí oddělení dotací.

„Výměnou projde rovněž soustava hromosvodů, aby byla v souladu s novými technickými normami,“ doplňuje Ondřej Pokorný z oddělení investiční výstavby. Stavba začala v úterý 2. září a hotová by měla být do konce listopadu.

Logo - Operační program Životní prostředí, EU - fond soudržnosti

Vytvořeno 10.9.2014 14:53:54 | přečteno 2716x | Petr Vitvar