Nové dětské hřiště zdobí Rákosníček

, autor: Miroslav Gorčík

04.08.2014 - Rákosníčkovo hřiště v ulici Boženy Němcové se včera poprvé zaplnilo dětmi. O jeho vzniku rozhodli lidé svými hlasy v anketě společnosti Lidl letos v únoru.

Rákosníčkovo hřiště je 31. moderním a bezpečným místem pro hrátky dětí v Jablonci. Spolu se zástupcem společnosti Lidl panem Jičínským jej velkým barevným klíčem otevřel náměstek primátora Miloš Vele. Pásku s postavičkami Rákosníčka přestřihly samy děti.

 Město pro vybudování hřiště nabídlo Lidlu několik lokalit a nakonec se z nových herních prvků mohou radovat děti ve Mšeně. Hřiště vybudovala na své náklady společnost Lidl a město se podílelo 250 tisíci korunami na potřebné terénní úpravy. První den vítala děti spousta balónků, Rákosníček i klaun na chůdách, hvězdou v bohatém celodenním programu byl Michal z Kouzelné školky.

V Jablonci nad Nisou je vedle zhruba šedesátky plácků pro děti také 30 moderních dětských hřišť s bezpečnostními prvky. Právě Rákosníčkovo hřiště začalo již čtvrtou desítku. V anketě Jablonec získal celkem 1328 hlasů. „Děkujeme všem, kteří se do ankety zapojili, a přeji dětem, aby se jim na hřišti líbilo a užily si tu hodně legrace,“ řekl při otevření náměstek Vele.

Rákosníčkovo hřiště

Slavnostní otevření, 03.08.2014
, autor: Miroslav Gorčík

Budování hřiště

 
, autor: Miroslav Gorčík

Terénní úpravy

 
, autor: Miroslav Gorčík

Pásku s postavičkami Rákosníčka přestřihly samy děti

 
, autor: Markéta Hozová

Rákosníčkovo hřiště

 
, autor: Markéta Hozová

Rákosníček

 
, autor: Miroslav Gorčík

Slavnostní otevření hřiště

 
 
Vytvořeno 4.8.2014 10:56:06 | přečteno 2981x | Petr Vitvar
load