North Junior Cup MICRO 2013

, autor: archiv MMJN

27.05.2013 - 14. ročník mezinárodního fotbalového turnaje Junior North Cup MICRO se konal v sobotu 25. května ve sportovním areálu Čelakovského v Jablonci nad Nisou.

„Tento turnaj je jedním z největších v celé České republice a je vyvrcholením celoroční práce trenérů, funkcionářů a rodičů nejmenších malých fotbalistů a fotbalistek,“ řekl za pořadatele Milan Kykal, který všechny na hřišti ZŠ Mozartova v sobotu ráno uvítal. Turnaj malých fotbalových nadějí pořádalo občanské sdružení FK Jablonec, DDM Vikýř a statutární město Jablonec nad Nisou.

Za Jablonec nastoupily 3 týmy složené z šesti a sedmiletých fotbalistů FK Baumit. Ostudu jablonečtí kluci neudělali a mezi 24 mužstvy obsadili 4., 15. a 22. místo. „Navzdory počasí jsem strávil krásný den a viděl jsem dobrý fotbal,“ řekl Miloš Vele, náměstek primátora, který se celé akce zúčastnil a v závěru předával ceny vítězným týmům. „Město mládežnický sport obecně podporuje, North Junior Cup je tradiční součástí projektu Jablonec nad Nisou a letos jsme přispěli 20 tisíci korunami,“ dodal Vele. Kdoví, třeba v sobotu po umělém trávníku běhal budoucí kapitán české reprezentace.

North Junior Cup MICRO 2013

25.05.2013 - sportovní areál Čelakovského v Jablonci nad Nisou