Nepoučitelný pachatel

, autor: archiv MP

10.05.2013 - Takřka filmová policejní honička se odehrála ve čtvrtek 9. května odpoledne v Jabloneckých Pasekách. Výsledkem byl zadržený hříšník a poškozené auto městské policie.

Nenapravitelným hříšníkem je muž, který neustále porušuje zákaz řízení motorových vozidel a řídí, i když nesmí. Hlídky jabloneckých strážníků už jeho přestupky řešily v únoru, kdy řídil Volkswagen a naposledy na prvního máje, kdy, stejně jako včera, řídil stříbrný Opel. Včera už ale nechtěl se strážníky nic mít a zkoušel jim ujet, jak se dalo. Nejenže nereagoval na výstražnou světelnou i zvukovou signalizaci policejního vozu, ale jel nebezpečně rychle, vjížděl do protisměru a nečekaně měnil směr jízdy. Nakonec z vozu rychle vystoupil a utíkal, strážníci se pustili za ním. V Jánské ulicí ho dostihl strážník Křemen a po krátké potyčce nasadil pachateli strážník Berger pouta a přivolal Policii ČR, která si muže převzala k dalšímu šetření.

Prchajícího řidiče pronásledovala střídavě dvě auta městské policie. Při jednom z nenadálých manévrů, kdy muž otevřel přední dveře Opelu, došlo ke srážce s policejní Škodou Yetti. „Je poškozený pravý přední blatník, nárazník a promáčklé přední dveře,“ vypočítává škodu, která zatím nebyla vyčíslena, ředitel městské policie Luboš Raisner.

Vytvořeno 10.5.2013 14:28:02 | přečteno 2087x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie