Nemocní školáci do školy nemuseli, do sběrny ano

14.11.2013 - Střípky z městské policie

Dva kluci se místo do školy vydali ve středu ráno na sběr papíru. Potloukali se s kárkou plnou papírů a časopisů v ulici Petra Bezruče v Jablonci nad Nisou, obcházeli zahrady a zcela evidentně je lákala i budova bývalé dětské nemocnice. Městskou policii na malé sběrače upozornil muž, který zavolal na linku 156. Strážnici děti zastavili a ptali se, proč nejsou ve škole a co vlastně dělají. „My do školy nemusíme, jsme nemocní,“ odpověděli kluci a dodali, že máma je poslala do sběrny, aby domů přinesli nějaké peníze. Strážníci sepsali protokol, kluky proti podpisu předali rodičům a o případu informovali oddělení sociálně-právní ochrany dětí jabloneckého magistrátu.

Opilec napadl strážníka

Městskou policii na podnapilého muže zavolala ve středu v noci správkyně ubytovny v Růžové ulici. Muž údajně rozbil televizi jiným ubytovaným a dohadoval se i se správkyní. Nechtěl odevzdat klíče a odejít, jak požadovala. Tvrdil, že má ve dvoře ubytovny nepojízdné auto, pro které se vrátí a proto klíče vracet nebude. Marně mu správcová vysvětlovala, že mu ke vstupu do dvora bránit nebude. Muž se hádal, vystupoval agresivně a na výzvu policie reagoval křikem a napadením strážníka. Strážníci muže usměrnili hmaty a chvaty a, spoutali ho pouty. Ukázalo se, že muž je hledanou osobou a je na něj vydán příkaz k zadržení. Strážníci proto agresívního opilce předali Policii ČR. V dechu mu bylo naměřeno 2,35 ‰ alkoholu.

Vytvořeno 14.11.2013 10:58:38 | přečteno 1502x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie