Neměl na cestu domů, prodával parfémy

, autor: archiv MP

03.06.2016 - Střípky z městské policie

Nelegálního pouličního prodavače parfémů zadrželi městští strážníci ve středu 1. června odpoledne. Tvrdil, že parfémy nakoupil v Praze a teď je prodává, aby měl peníze na cestu domů do Teplic. Jelikož nedávno došlo ke krádeži parfémů v OC Rýnovka, přizvali strážníci Policii ČR, aby prověřila, jestli se nejedná o kradené parfémy. To se nepotvrdilo a strážníci s mužem sepsali oznámení o přestupku, jelikož pouliční prodej mimo vyhrazená místa (tržnice u autobusového nádraží a ul. Jugoslávská) městská vyhláška zakazuje.

Nemocného opilce si převzala záchranka

K opilému epileptikovi volali strážníci záchranku ve středu 1. června vpodvečer. Muž ležel u kontejnerů v Lužické ulici a strážníkům sdělil, že vypil 1,5 l vína a teď se mu točí hlava a má silné křeče do břicha.

Děti posprejovaly dům

Ve čtvrtek po poledni volal na linku 156 obyvatel domu v Polní ulici s tím, že parta dětí právě posprejovala fasádu. Muž strážníkům ukázal tři posprejované zdi a fotku odcházející party šesti nebo sedmi dětí. V okolí ale strážníci žádné děti nezaznamenali. Celou záležitost si k dalšímu šetření převzala Policie ČR.

Děti týraly ptáče

S malým ptáčetem si hrály ve čtvrtek odpoledne tři asi šestileté děti v Tyršově parku. Podle paní, která volala na městskou policii, to nebyla hra úplně nevinná. Děti podle ní ptáčkovi ubližovaly. Paní jim ho tedy vzala a předala hlídce městské policie. Děti utekly, dřív než se hlídka objevila. Strážníci kontaktovali pracovnici Archy, centra pro zvířata v nouzi, která si pro ptáče přijela. Podle zběžné prohlídky, bylo v pořádku.

Vytvořeno 3.6.2016 14:21:06 | přečteno 1307x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie