Nejdůležitější je rodinné zázemí

, autor: Markéta Hozová

22.05.2014 - Ve středu 21. května odpoledne se primátor města Petr Beitl spolu s náměstkem pro finance a správu majetku Milošem Velem sešli v obřadní síni s jabloneckými pěstounkami.

Podobné setkání u příležitosti Dne matek se uskutečnilo i v minulých letech. Vedení města si dlouhodobě váží práce a času matek, které se kromě svých, dobrovolně starají i o cizí děti, a pěstounské rodiny podporuje.

„Víme, že se stále více dětí ocitá bez vlastní rodiny a potřebného zázemí. Velmi si cením vašeho rozhodnutí, díky kterému umožňujete těmto dětem poznat rodinné prostředí a tolik potřebnou láskyplnou péči. Za toto vám patří veliký dík“, řekl v úvodu primátor.

Miloš Vele rovněž poděkoval všem přítomným maminkám za jejich obětavou péči, lásku a čas, jež dětem věnují. Také povzbudil všechny přítomné dámy, pokud mají nějaký konkrétní problém, se kterým by jim město mohlo pomoci, aby se zeptaly.

Některé maminky tedy využily příležitosti osobního setkání a řešily konkrétní situace. Oba politici pak strávili s pěstounkami téměř dvě hodiny a povídali si s nimi nejen o starostech a radostech, které s pěstounskou péčí souvisejí, ale také o celkové kvalitě života v Jablonci, a za tu byla většina žen ráda. Závěrem se všichni shodli, že největší potřebou dětí, vlastních či svěřených, je zejména láska, trpělivost a rodinné zázemí.

Vytvořeno 22.5.2014 14:33:46 | přečteno 1596x | Petr Vitvar