Nejasné zranění muže

24.04.2014 - Střípky z městské policie

V sobotu v ranních hodinách vyjela městská policie do Jiráskovy ulice, kde ležel napříč vozovkou podnapilý muž, stěžující si na bolest levé nohy. Tvrdil, že do něj najel taxík, který stál opodál. U něho se zdržoval jak jeho řidič, tak i zákazník taxi služby. Městští strážníci přivolali na místo záchranku, která si nakonec zraněného odvezla do jablonecké nemocnice. Řidič taxíku nařčení z najetí do podnapilého odmítal. Situace se měla tak, že zraněný se se zákazníkem taxíku začal strkat a prát již před blízkou restaurací Country saloon. Zákazník si přivolal taxíka a nasedl do něj, přičemž podnapilý muž ho vytáhl z auta a poškodil přitom dveře. Taxikář do podnapilého v žádném případě nenajel, to shodně tvrdí taxikář i jeho klient. Nakonec přijela na do Jiráskovy ulice i Policie ČR, která si případ převzala k dořešení.

Muž skončil na záchytce

V neděli večer zavolal anonym na městskou policii a oznámil, že u vstupu do sportovního areálu Břízky leží nějaký muž, nereaguje na žádný podnět a je velmi opilý. Strážníci zaměřili na uvedené místo ve Sportovní ulici kameru, která hlášení potvrdila, a vyrazili tam. Muž měl poraněný obličej, slabě krvácel z nosu a skutečně byl značně opilý. Hlídka přivolala sanitku, která ho odvezla do jablonecké nemocnice. Odtud následně volali znovu na městskou policii, že potřebují muže převézt na záchytku do Liberce, kam ho strážníci převezli.

Strážníci pomohli stařence zpět na vozík

O Velikonoční neděli odpoledne přivolala žena z bytu v Lidické ulici na pomoc městské strážníky. Stařenka, o kterou se žena stará, spadla z invalidního vozíku, a pečující paní ji nemohla zvednout zpátky. Strážníci přijeli a pomohli stařenku zvednout, nic jiného potřeba nebylo.

Strážníci spolupracovali se záchranáři

O Velikonočním pondělí dopoledne strážníci asistovali při transportu pacienta ve speciálním vakuovém lůžku. Požádal je o spolupráci dispečer záchranky. Muž se nacházel v 5. patře v jednom z domů v jablonecké ulici Stavbařů.

Vytvořeno 24.4.2014 8:56:10 | přečteno 1463x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie