Ne každý snáší slunce

, autor: archiv MP

17.06.2013 - Střípky z městské policie

Teplé a slunečné počasí s sebou nese i zdravotní potíže. O tom se ve čtvrtek odpoledne přesvědčila žena, které se náhle udělalo nevolno. Strážníkům, kteří ji na základě telefonického oznámení všímavého občana, shodou okolností pracovníka jabloneckého magistrátu, našli ležící na lavičce, žena sdělila, že má potíže se srdcem a špatně se jí udělalo asi kvůli změně počasí. Strážníci přivolali záchranku, která ženu převezla k ošetření do jablonecké nemocnice.

Sami si zavolali strážníky

Dva uprchlíci z diagnostického ústavu asi nevěděli, kam mají hlavu složit, proto v sobotu krátce po půlnoci zavolali na operační středisko městské policie. Strážníkům oznámili, že utekli z diagnostického ústavu a čekají na ně na Dolním náměstí. Záběr městského kamerového systému potvrdil, že nejde o žert a nezletilí chlapci tam skutečně čekají. Přes Policii ČR strážníci zjistili, že policie po obou pátrá a předali je proto k dalšímu šetření hlídce Policie ČR, která mezitím dorazila na místo.

Nález pohřešované seniorky

V neděli odpoledne nahlásil městské policii jeden z cestujících vlakem, že na nádraží v Jablonci nad Nisou se pohybuje zmatená starší paní a žádá kolemjdoucí o pomoc s návratem domů. Hlídce městských strážníků stará paní řekla, jak se jmenuje, ale nemohla si vzpomenout ani na adresu ani na datum narození. Na to si později vzpomněla a strážníkům se přes Policii ČR podařilo zjistit, že dotyčná je hlášená jako pohřešovaná. Zmatená stařenka zůstala v péči strážníků do příjezdu policistů, kteří si ji převzali.

Vytvořeno 17.6.2013 15:41:18 | přečteno 1776x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie
 
load