Návštěva občanů z partnerského města Kaufbeuren

, autor: Monika Loupá

30.04.2012 - Návštěvníci z německého Kaufbeuren, partnerského města Jablonce nad Nisou, v čele s předsedou klubu Hans-Peter Berntem přijeli poslední dubnové pondělí na návštěvu Jablonce.

Členové Lions Clubu z bavorského města každoročně pořádají výlet do svého „rodného“ regionu. Součástí Kaufbeuren je i městská část Neugablonz (Nový Jablonec), kde se po 2. světové válce usídlilo asi 15 tis. Němců z Jablonce nad Nisou a jedná se o největší komunitu vysídlenců v Evropě vůbec. Svou návštěvou město poctila i paní Singer, která je přímým potomkem prvního jabloneckého starosty Josefa Pfeiffera.

Hosty z Německa přijal v obřadní síni jablonecké radnice předseda Spolku přátel města Jablonce nad Nisou a zastupitel JUDr. Lukáš Pleticha. Po krátkém přátelském setkání na radnici se němečtí hosté vydali na prohlídku historické části města, zejména se těšili na prohlídku kostela sv. Anny a kostela dr. Farského.

Návštěva z Kaufbeuren

30.04.2012 - obřadní síň jablonecké radnice