Náměstkyně Paukrtová detailně poznává resort

, autor: archiv MMJN

11.02.2013 - Od začátku února zastává post náměstkyně pro odbory humanitní a sociálních věcí a zdravotnictví Soňa Paukrtová. První únorové dny se kromě práce na radnici věnuje také návštěvám zařízení, které do jejího resortu spadají.

Náměstkyně Paukrtová navštěvuje postupně základní a mateřské školy, ve čtvrtek si detailně prohlédla Centrum sociálních služeb, v pátek pak Dům dětí a mládeže Vikýř. „Sice jsem odbor humanitní už v minulosti vedla, ale přesto bych ráda poznala, jak se od té doby všechna zařízení změnila a která přibyla. Chci vědět, co se vede, co méně a kde potřebují pomoci, pokud pomoci můžeme,“ svěřila se náměstkyně.

Při jejích návštěvách ji provází také náměstek primátora Petr Vobořil, jenž má na starosti odbor rozvoje. „To spojení se nabízelo, protože tak nejlépe a nejrychleji můžeme aktualizovat požadavky ředitelů a správců jednotlivých zařízení na provoz,“ vysvětluje společné návštěvy Vobořil. Konstatuje, že existuje plán oprav a rekonstrukcí školských budov, z nichž většina potřebuje zateplit a vyměnit okna. „Poznatky, které jsme společně nasbírali, chceme přednést na společném jednání s techniky a vytvořit pořadí priorit. Bohužel současný stav rozpočtu města nás nutí k tomu, že se musíme soustředit vždy na jednu větší akci,“ posteskl si náměstek.

Tou je v současné době zateplení školy v Liberecké ulici za více jak 30 milionů korun, které by mělo být dle plánu dokončené letos na podzim. Předcházela mu rovněž rozsáhlá rekonstrukce ZŠ Pasířská na Žižkově Vrchu za celkem 58 milionů korun. Ani jeden z projektů by se neuskutečnil bez podpory dotačních peněz z evropských fondů. Nejbližším podobným by měla být rekonstrukce mšenské školy v Arbesově ulici.

Vytvořeno 11.2.2013 8:06:51 | přečteno 1448x | Petr Vitvar