Na učitele by se nemělo zapomínat

, autor: Helena Rudolfová

12.06.2014 - Ve středu se primátor města Petr Beitl sešel se čtyřmi ženami – jabloneckými učitelkami, které většinu svého života věnovaly svým žákům a letošní školní rok se loučí se svojí pedagogickou činností.

„Jsem potěšen, že vás zde dnes mohu přivítat a osobně vám poděkovat za laskavý a obětavý přístup a péči o naše děti“, řekl v úvodu primátor. Navázal tak na slova paní Květové, vedoucí oddělení školství, kultury a sportu jabloneckého magistrátu, která krom představení přítomných dam omluvila další dvě pedagožky, jež se bohužel nemohly dostavit.

Setkání se při kávě a koláčcích neslo v příjemné atmosféře. Přítomní hodnotili současný školský systém, vzpomínali na léta strávená za katedrou, na veselé příhody prožité v době školní docházky. Primátora města zajímaly i plány žen do budoucna. Většina z nich se svěřila, že rády občas vypomohou s výukou na svých školách, a také se těší na více času, který budou moci věnovat svým vnoučatům. Na cestu domů dostaly učitelky malý dárek a kytičku.

Pozvané učitelky:

• Jitka Bínová