Na místa přátelská dětem upozorní v Jablonci logo se sluníčkem

07.05.2014 - „K tomuto kroku jsme se rozhodli v rámci prorodinné politiky města. Místa přátelská dětem musí splňovat základní podmínky, jako je například možnost vstupu s kočárkem, dětský koutek, toaleta uzpůsobená potřebám dětí nebo pořádání akcí pro rodiny,“ vysvětluje náměstkyně primátora Soňa Paukrtová.

Do hodnocení míst přátelských dětem mohou to své přihlásit sami provozovatelé restaurací nebo cukráren, banky, úřady a další subjekty nebo jejich spokojení zákazníci. „Komise složená ze členů pracovní skupiny komunitního plánování pro rodinu, děti a mládež bude v průběhu léta přihlášená místa procházet a bodovat splněná kritéria. Na základě konečného počtu bodů udělí označení „místo pro děti“ s jednou, dvěma nebo třemi kytičkami,“ konstatuje Paukrtová. Hodnocení je rozdělené do dvou kategorií – instituce (úřady, obchody, ordinace apod.) a pohostinství (restaurace, cukrárny, kavárny). V každé kategorii je možné získat od jedné do maximálně tří kytiček podle počtu splněných kritérií.

„Logem označená místa zveřejníme letos na podzim. To, které bude mít nejvíce bodů, získá od magistrátu také věcnou odměnu k dovybavení koutku pro děti,“ říká koordinátorka prorodinné politiky Simona Hušková a dodává, že v příštím roce plánuje magistrát vydat plán města, do kterého pro lepší orientaci označená místa zanese.

První místo pro děti se v Jablonci nad Nisou otevřelo v září 2013 v budově Eurocentra. Tady mohou rodiče své dítě v klidu a bezpečí přebalit a nakrmit. K dispozici je pohodlná pohovka, přebalovací pult, mikrovlnná trouba, ale i speciální přebalovací lehátko pro handicapované děti.

Vytvořeno 7.5.2014 16:55:11 | přečteno 1408x | Petr Vitvar