Na louce stálo rozbité auto

, autor: archiv MP

04.08.2014 - Střípky z městské policie

V neděli ráno zatelefonovala na městskou policii žena a oznámila, že na louce v ulici Podhorská někdo odstavil vínovou Felicii kombi, která má rozbité okno a vypadá, že byla odcizena. Na místo vyjela hlídka, která navíc ještě zjistila odemčené dveře u vozu a rozbité čelní sklo. Proto přivolali k vyřešení případu ještě Policii ČR.

Muž splnil výhrůžky

V sobotu odpoledne se na městskou policii obrátila paní z jablonecké ulice Sadová s obavami, že její bývalý přítel po mnohých výhrůžkách, jak si na ni počká v jejím bytě, hrozby naplnil a vniknul do bytu. Okna, která před odchodem z domova zavřela, byla totiž zotvíraná. Na místo přijela hlídka městské policie a společně s paní zjistili, že dveře jejího bytu byly násilně poškozeny a zámky vyměněny. Vzhledem k podezření ze spáchání trestného činu strážníci přivolali Policii ČR, která si celou věc převzala k vyřešení.

Zmatená žena

V sobotu kolem deváté večer si strážníci v Hasičské ulici všimli ženy, která pobíhala prostředkem silnice a vykřikovala, že už má všeho dost, že se chce nechat zajet, a když ji nikdo nezajede, že skočí z mostu. Hlídka městské policie se jí pokoušela její rozhodnutí sáhnout si na život rozmluvit, ale bylo to marné, žena stále opakovala to samé. Proto strážníci zavolali záchranku, aby lékaři posoudili její zdravotní i psychický stav.

Otevřený transit

Krátce před desátou hodinou večer v sobotu zatelefonoval na stanici městské policie muž, který si všimnul otevřených dveří u bílé dodávky zn. Ford v ulici Boženy Němcové. Vyjádřil obavy, že do transitu někdo násilně vniknul. Hlídka pak na místě zjistila, že do dodávka nemá násilně otevřené dveře. Spojila se tedy s jejím majitelem bydlícím v téže ulici a ten si auto přišel zamknout.

Matka hledala dceru

V neděli v půl páté ráno se obrátila o pomoc městské policie žena, která vyjádřila obavy o svou dceru. Ta údajně přišla domů kolem čtvrté hodiny ranní, vzala si z kuchyně nůž a beze slova odešla. Matka se vydala dceru ven hledat, ale nikde ji neviděla, proto zavolala strážníkům. Dceru popsala a zmínila, že by dcera mohla odejít ke svému otci. Hledat dívku se vydalo pár policejních vozů a nakonec ji policisté našli v blízkosti základní školy v Liberecké ulici stát na chodníku. Podařilo se jim přesvědčit ji, aby jim vydala nůž. Dívka se strážníky nechtěla komunikovat, nekomunikovala ani se svým otcem, který na místo dorazil. Jedna z hlídek nakonec přivezla i její matku, které se nakonec podařilo dívku rozmluvit. Dcera jí řekla, že by ráda odešla domů s otcem. Ten slíbil, že se už o dívku postará a že není třeba přivolávat lékaře. To ostatně nechtěla ani dívka. Strážníci rodičům doporučili, aby s dcerou vyhledali odbornou pomoc. Dívka odešla nakonec domů s otcem a matku strážníci odvezli do jejího domova.

Nákupní vozík skončil v potoce

V neděli v půl deváté večer informoval městskou policii muž, že nějací mladíci hodili do potoka kousek od ulice A. Staška nákupní vozík. Muž ho vylovil a čekal s ním u svého domu na příjezd městské policie. Strážníci se ho vyptávali, zda je schopen výtržníky popsat, což muž nebyl, protože je viděl z dálky. Hlídka tedy vozík převzala a odvezla zpět k obchodnímu domu Interspar, kam patřil. Skupinku mladíků se vypátrat nepodařilo.

Vytvořeno 4.8.2014 15:24:27 | přečteno 2131x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie