Muž s falešným průkazem zaměstnance ministerstva vnitra

07.11.2013 - V úterý 5. listopadu dopoledne přivolal hlídku městské policie do svého obchodu v Nové Pasířské vietnamský prodejce.

Zadržel prý muže, který prodejnu navštívil už potřetí a pokaždé vyhrožoval, že když mu majitel i prodávající personál nezaplatí 50 tisíc korun, prodejnu zavře. Přitom se prokazoval průkazem Ministerstva vnitra ČR. Strážníci se dostavili na místo a vyzvali muže, aby prokázal svoji totožnost a předložil služební průkaz. „Strážník Sedliský se na základě svých zkušeností po prohlídce průkazu domníval, že se s největší pravděpodobností jedná o falzum. Hlídka proto z důvodu podezření ze spáchání trestného činu vyrozuměla Policii ČR a na základě dohody s dozorčí službou muže převezla na obvodní oddělení Policie ČR v ul. 5. května,“ popisuje událost ředitel městské policie Luboš Raisner. Ukázalo se, že se skutečně jedná o falzifikát a muži bylo sděleno obvinění.

Vytvořeno 7.11.2013 15:34:28 | přečteno 1818x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie