Muž poškodil sklo

, autor: Petr Vitvar

05.05.2014 - Střípky z městské policie

Ve středu 30. dubna v dopoledních hodinách dispečer společnosti Bus Line oznámil městské policii, že v prostoru autobusového nádraží byla poškozena skleněná výplň, a to mužem, který se po tomto činu odebral do nedaleké restaurace. Dispečer za nedlouho MP telefonicky upřesnil, že muž z restaurace odchází směrem do Pražské ulice, tady ho zastavila vyslaná hlídka městské policie. Vzhledem k tomu, že dotyčný muž způsobil svým jednáním škodu na majetku, byla na místo též přivolána Policie ČR, která si celou událost na místě převzala k dalšímu opatření.

Hledaná žena

V poslední dubnový den zažil personál Domova důchodců Paseky malé drama. Klientka domova, která bere silné léky, se ztratila. Ošetřující sestra ihned po zjištění zavolala na městskou policii a společně se pustili do pátrání po zmizelé. Dle sdělení zdravotní sestry je paní dementní, a když si nevezme včas léky, tak je agresivní. Naštěstí po deváté večer zavolal na linku 156 zaměstnanec restaurace Rybářská bašta s tím, že se zde nachází silně zmatená starší paní. Strážníci, kteří vyrazili na místo, zjistili, že se jedná o hledanou osobu a seniorku odvezli do Domova důchodců v Pasekách, kde ji v pořádku předali ošetřujícímu personálu.

Opilý mladík skončil v nemocnici

Oslava čarodějnic byla pro některé zúčastněné nelehká. Dokazuje to i následující případ mladíka, který se nacházel mezi druhou a třetí přehradou značně podnapilý a neschopný komunikace. Když se strážníci mladíka zeptali, kde alkohol sehnal, pouze uvedl, že si nic nepamatuje. Další údaje ze strachu neuvedl. Ve stejnou dobu volala mladíkovi jeho matka a ten telefon upustil na zem v režimu přijatého hovoru. Strážník telefon zvedl a hovořil s maminkou. Mezitím na místo dorazila Rychlá záchranná služba LK, která si mladistvého převzala a odvezla na dětské oddělení Nemocnice Jablonci nad Nisou. Vzhledem k tomu, že se jednalo o nezletilého, bylo nutné o celé události informovat také oddělení sociálně právní ochrany dětí jabloneckého magistrátu

Šťastné setkání

Při pozorování ohňostroje se mladé rodině ztratil v davu mentálně postižený dvouletý syn. Vystrašení rodiče zavolali na městskou policii a detailně popsali svého syna a okolnosti, při kterých se ztratil. Před dvaadvacátou hodinou obdržela městská policie další telefonické oznámení, že v parčíku pod hrází se nalezl malý chlapec, který nemůže najít své rodiče, špatně artikuluje a nedokáže správě uvést své jméno ani bydliště. Na místo okamžitě vyjela hlídka se zapnutým majákem. Policejní maják přilákal babičku chlapečka, která také usilovně hledala. Chlapec ji okamžitě poznal. Hlídky si vzájemně předaly informace, že se chlapec našel a strážníci dobrou zprávu předali rodičům.

Rušili noční klid hlasitou hudbou

Rušení nočního klidu řešili strážníci v areálu Slunečních lázní. I hodinu po půlnoci tam stále zněla hlasitá hudba a neutichla ani na pokyn městské policie. Strážníci informovali provozovatele o následcích a ve věci rušení nočního klidu je vedeno přestupkové řízení. Podle zákona o přestupcích je možné udělit pokutu až 5 tisíc korun.

Vytvořeno 5.5.2014 9:46:34 | přečteno 1598x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie