Mšeno má osadní výbor

13.01.2014 - V Jablonci nad Nisou vznikl nový osadní výbor. Po Kokonínu a Proseči zastupitelé v prosinci loňského roku schválili vznik třetího osadního výboru Mšeno.

Možnost vzniku osadního výboru avizovali občané Mšena již na jarním setkání vedení města s občany. Sedmičlenný osadní výbor se bude hlouběji a systematičtěji zabývat problémy této městské části. Předseda osadního výboru Mšeno zatím zvolen nebyl.

Vznik osadního výboru upravuje zákon č. 128/2000 Sb. o obcích. Osadní výbor má právo překládat zastupitelstvu města své návrhy týkající se části Mšeno a stejně tak se má právo vyjadřovat k materiálům předkládaným zastupitelstvu a radě města k rozhodnutí, pokud se týkají části obce Mšeno. Funkční období osadního výboru zastupitelé schválili na čtyři roky tj. do 31. 12. 2017.

Složení osadního výboru Mšeno:

• Ing. Jan Antonín
  • Ing. Marie Maturová