MŠ Montessori v Jablonci otevřela lesní třídu

, autor: www.montessori-jbc.cz

24.09.2013 - Lesní třída pro 15 dětí v MŠ Montessori vznikla z iniciativy ředitelky školky kvůli velkému zájmu o přijetí do MŠ Montessori. „Ministerstvo školství v březnu letošního roku uznalo lesní třídy jako rovnocenné předškolní vzdělávání, ale dosud neexistuje legislativní opora pro zařazení lesních tříd do rejstříku škol a školských zařízení. Nemohli jsme tudíž lesní třídu zřídit jako město. Proto lesní třídu ve školce provozuje občanské sdružení Montessori,“ vysvětluje náměstkyně primátora Soňa Paukrtová.

Občanské sdružení mimo jiné zajistilo finance potřebné na plat učitelky v této třídě a podílelo se také na vybudování zázemí pro děti z lesní třídy.

Zastupitelé odsouhlasili změnu zřizovací listiny mateřské školy Montessori, kde jako doplňková přibyla hostinská činnost, aby mohla jídelna ve školce sloužit i pro děti z lesní třídy, kterým se strava zatím dováží.

Jakmile bude schválena příslušná legislativa, bude lesní třída zařazena jako další třída MŠ Montessori.

Vytvořeno 24.9.2013 8:42:53 | přečteno 3178x | Petr Vitvar