MŠ Kostička v Kokoníně slavila 30 let

, autor: Markéta Hozová

11.12.2012 - Třicáté výročí od svého založení oslavila rozsvícením vánočního stromu mateřská škola Kostička v Kokoníně. V pátek 7. prosince se ve školce na malém vánočním posezení sešly bývalé i současné učitelky a ředitelky, které školkou prošly.

Pozvání ke stolu přijali také někdejší inspektorky školní inspekce, zástupci oddělení školství a správy majetku jabloneckého magistrátu a na malé dětské židličky zasedli také primátor města Petr Beitl a náměstek primátora pro humanitní oblast Petr Tulpa.

V pět hodin bylo venku připraveno občerstvení pro rodiče jejich děti, podávala se vánočka a také čaj a svařák na zahřátí. Děti si pro hosty připravily krátké pásmo koled a zlatým hřebem bylo rozsvícení vánočního stromu na zahradě školky.

Mateřská škola v Kokoníně se dlouhých deset let stavěla v takzvané akci „Z“ – volebním programu Národní fronty. Náklady na její výstavbu tenkrát byly 4,2 milionu a ke slavnostnímu otevření nové pavilonové školky s kapacitou 60 dětí došlo v září 1982.

„Dnes máme vzhledem k přísným normám kapacitu 50 dětí a patří k nám odloučené pracoviště v ZŠ v Rychnovské ulici,“ popisuje ředitelka Dana Farkašová současný stav. Školka je pořád plná dětí a žije bohatým životem. Učitelky pro děti pořádají řadu nevšedních aktivit - týdenní pobyt pro děti v přírodě, lyžařský výcvik, slaví čarodějnice, „čertování“ na Mikuláše a celým rokem se táhne školková hra pro děti a jejich rodiče. Od roku 2004 je zahrada MŠ vybavena moderními dřevěnými herními prvky.

Paní ředitelka se netajila tím, že různých provozních potíží je v 30 let staré budově více než dostupných finančních prostředků, zároveň ale představitele města ujistila, že díky vstřícnému přístupu úředníků jabloneckého magistrátu, podpoře města a rodičů dětí se daří vše zvládat.

30 let MŠ Kostička

07.12.2012
, autor: Markéta Hozová

Děti volaly: Stromečku, rozsviť se!

MŠ Kostička

Primátor Beitl i náměstek Tulpa se zájmem listovali kronikou