Mladí zdravotníci na návštěvě u strážníků

, autor: archiv MP

19.07.2012 - Ve středu 18. července navštívili mladí zdravotníci pod vedením ředitelky Oblastního spolku Českého červeného kříže (ČČK) Kateřiny Havlové sídlo Městské policie Jablonec nad Nisou. Jednalo se o již tradiční exkurzi, kdy se mladí zdravotníci měli možnost seznámit s chodem a zázemím strážníků MP.

Městská policie spolupracuje s ČČK v různých oblastech, paní Havlová například školila strážníky MP v oblasti první pomoci, naopak strážníci a preventisté vypomohli při organizaci soutěže hlídek mladých zdravotníků, společnou účastí také organizují obě složky i „Týdny bezpečnosti“ a další akce na Dětském dopravním hřišti.

Účastníci exkurze v sídle MP si měli možnost prohlédnout nejen garáže, šatny, sociální zázemí, vozidla, obsluhu městského kamerového a dohlížecího systému (MKDS), ale i část výstroje městských strážníků jako jsou radiostanice a přenosné počítače PDA, které strážníci používají v běžném výkonu služby. Celá akce byla zakončena v prostorech Odd. prevence a vzdělávání, kde účastníci obdrželi malý dárek z materiálů prevence kriminality.

(ml)

Vytvořeno 19.7.2012 13:45:33 | přečteno 1862x | Petr Vitvar