Miloš Vele: Na zimu jsme připraveni

04.12.2012 - První prosincový a zároveň první adventní víkend přivítal Jablonec nad Nisou přikrytý bílou sněhovou pokrývkou. Od čtvrtka 29. listopadu do neděle 2. prosince napadlo celkem 16 cm sněhu, což je zatím nejvíc za toto zimní období. Plán zimní údržby platí v Jablonci od 1. 11. 2012 a v souladu s tímto plánem byl a je prováděn i úklid komunikací.

„Při tvorbě plánu zimní údržby jsme samozřejmě přihlíželi také k požadavkům občanů. I proto jsme se pro letošní zimní sezónu zaměřili zejména na oblast chodníků a rozšířili jsme počet upravovaných ploch tak, abychom co nejvíce vyhověli potřebám lidí,“ říká náměstek primátora Miloš Vele. Podle letošního plánu je upravováno na 180 km vozovek a 55 km chodníků. „Na zimu jsme připraveni po stránce technické i finanční,“ dodává Vele. V rozpočtu je na zimní údržbu vyčleněno 20 milionů korun.

„V předepsaných lhůtách protahujeme komunikace, kontinuálně také probíhá chemické ošetření a inertní posyp dle klimatických podmínek a v souladu s plánem zimní údržby,“ popisuje bezproblémový úklid města Milan Nožička, jednatel společnosti TSJ, s.r.o., která zimní údržbu v Jablonci provádí a na přelomu listopadu a prosince nasadila 31 strojů.

Denně jsou udržovány zastávky MHD, přechody a schodiště zařazená v zimní údržbě. Chodníky určené plánem zimní údržby jsou dle potřeby protahovány od ranních hodin

Za období 29. 11. – 2. 12. bylo vysypáno:

• 128,9 t posypové soli
  • 68,6 t písku