Městská policie varuje

, autor: archiv MP

10.06.2013 - Letní měsíce přináší nejen radosti v podobě dovolených a prázdnin, ale také nárůst pouliční kriminality, krádeží a porušování platných obecně závazných vyhlášek (OZV).

„Rádi bychom proto občany upozornili, že právě v této době je potřeba mít nad svými věcmi zvýšený dohled a neopatrností nedávat zlodějům šanci ke krádežím. Jedná se především o věci osobního charakteru, které nosíváme při sobě, a to klíče, doklady a finanční hotovost. Rovněž tak na chvíli zaparkované jízdní kolo před obchodem je třeba řádně zabezpečit, jeho odcizení je dílem okamžiku. Nechávat jakékoliv věci v zaparkovaném vozidle jako ve výkladní skříni se rovněž nevyplácí,“ varuje Miloslav Lejsek, preventista jablonecké městské policie.

Mezi často porušované vyhlášky patří podle městských strážníků zejména ty, které upravují noční klid a volný pohyb psů.

Noční klid je podle vyhlášky v Jablonci nad Nisou stanoven od 22.00 do 06.00 hodin.

Vyhláška o pravidlech pohybu psů na veřejném prostranství říká, že pes musí být na veřejném prostranství v katastru města veden na vodítku s výjimkou asistenčních, vodících a signálních psů. Pokud má jeho chovatel (držitel) trvalý pobyt nebo sídlo na území města, musí být pes označen evidenční známkou.

Pro volný pohyb psů jsou určena tato veřejná prostranství:

• Pozemkové parcely č. 651/1, 651/2 a 651/3, katastrální území a obec Jablonec nad Nisou (stráň mezi ulicemi Plynární a Na Výšině /sjezdovka/),
  • Pozemkové parcely č. 1999/25, 1905/2, katastrální území a obec Jablonec nad Nisou (louky na Dolině na konci ulice Liliová, Antala Staška),
  • Pozemkové parcely č. 1036/7, 1036/27, 1036/28, 1036/29, 1036/30, katastrální území a obec Jablonec nad Nisou (travnatý svah mezi ulicemi Pod Baštou a Saskova),
  • Část pozemkové parcely č. 115/1 katastrální území Mšeno nad Nisou a obec Jablonec nad Nisou (travnatá plocha mezi chodníkem ul. Palackého, pěšinou směřující k objektu v ul. B. Němcové č. 46 a budovou Telefónica O2 Czech Republic, a. s / Mšenský park/).

Na vymezených veřejných prostranstvích je volný pohyb psů možný pouze s nasazeným náhubkem, toto ustanovení neplatí pro psy, jejichž výška v kohoutku nepřesahuje 30 cm.

Splnění těchto povinností zajišťuje chovatel (držitel), který má psa na veřejném prostranství pod kontrolou či dohledem, rovněž je povinen po svém psu uklidit psí exkrementy!

Porušení těchto povinností je považováno za přestupek, který může městská policie postihovat pokutou do výše 1.000 Kč.

Vytvořeno 10.6.2013 14:10:55 | přečteno 2285x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie