Městská policie o letních prázdninách

27.06.2014 - Městská policie v Jablonci nad Nisou prázdniny nemá. I když část strážníků bude čerpat řádnou dovolenou, vždy bude zajištěn operativní výjezd, dopravní služba, provoz dětského dopravního hřiště i některé preventivní aktivity.

K nim patří například i opakovaná kontrola cyklistů – výbava kol a povinné nošení helmy do osmnácti let. Rovněž budou strážníci v letních měsících více dohlížet na dodržování veřejného pořádku v okolí přehradní nádrže Mšeno, včetně dodržování nočního klidu (22.00 – 06.00).

Ve velké míře bývá v těchto měsících porušována obecně závazná vyhláška „O volném pohybu psů“, seznamte se prosím s jejím zněním na webových stránkách města nebo na úřední desce magistrátu!

Během letních prázdnin (červenec-srpen) nebude realizován ranní dohled nad přechody pro chodce ve vytipovaných lokalitách!

Protože v letních měsících každoročně narůstá trestná činnost v oblasti krádeží, proto bychom rádi občany opět upozornili, aby důsledně zamykali svá kola, vozidla i objekty. Motorové vozidlo není výloha, proto nenechávejte žádné věci v interiéru auta, které mohou být terčem zbytečných vloupání a krádeží. Odstavené neuzamčené jízdní kolo, třeba jen na chvíli, se většinou dílem okamžiku stane majetkem někoho jiného. Při nákupech v našich obchodech a marketech dbejte prosím zvýšenou obezřetností na své osobní věci, otevřená kabelka s peněženkou nahrává samozřejmě kapesním zlodějům, okradení navíc při větším počtu přítomných lidí proběhne často bez povšimnutí.

Při výběru z bankomatů zejména dbejte bezpečnostních pravidel, hlídejte si soukromí, doporučujeme vybírat hotovost raději uvnitř bank a spořitelen.

V případě jakýchkoliv problémů se občané mohou obracet na tísňovou linku městské policie – 156, která je k dispozici 24 hodin denně, nebo se mohou osobně obrátit o pomoc přímo na operační středisko v budově městské policie na adrese Hasičská 983/3, Jablonec nad Nisou.

Přejeme všem občanům i návštěvníkům našeho města klidné letní měsíce, v případě potřeby jsme tady pro vás.

Vytvořeno 27.6.2014 13:23:21 | přečteno 1844x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie