Městská policie kontrolovala výbavu cyklistů

, autor: archiv MP

24.07.2014 - Městští strážníci v minulém týdnu zorganizovali již tradiční preventivní akci „kolo“. Druhá část akce bude probíhat na konci měsíce července a pokračovat bude i v srpnu tohoto roku.

Strážníci se v první části zaměřili na cyklisty v okolí jablonecké přehrady. Kontrolovali především povinnou výbavu kol a nošení helmy do osmnácti let. „Téměř každý druhý zastavený cyklista neměl na kole něco v pořádku. Od strážníků pak hříšníci dostávali informační leták o výbavě kola a některým hlídka věnovala povinné odrazky z materiálu prevence kriminality. Povinnost nosit cyklistickou helmu neporušil žádný zastavený cyklista“, shrnuje akci Miloslav Lejsek z oddělení prevence a vzdělávání MP. Ani děti  neodjely z kontrolní zastávky s prázdnou. Dostávaly jako dárek pexeso, náramky nebo reflexní pásky.

Celkem strážníci zastavili během dopoledních hodin prvního dne akce na 35 cyklistů.

Preventivní akce Kolo

Kontrola povinné výbavy kol