Město žádá o vrácení svého historického majetku

, autor: Petr Vitvar

22.03.2013 - Podle novely zákona č. 172/1991 Sb. o přechodu některých věcí z majetku České republiky do vlastnictví obcí, tzv. historický majetek mohou města do konce března 2013 zažádat o vydání historického majetku. Pro město Jablonec nad Nisou tím vznikla možnost získat od státu bezplatně získat celkem 59 pozemků o celkové výměře více než 26 ha a 10 objektů.

„Mezi objekty, o které požádáme, jsou budovy Úřadu práce v ul. E. Florianové a na Mírovém náměstí, budova krajského státního zastupitelství nebo objekt finančního úřadu,“ vypočítává náměstek primátora Miloš Vele. „O část historického majetku budeme žádat a část nároků budeme uplatňovat formou žaloby. Domnívám se, že některé pozemky by do budoucna mohly mít pro město strategický význam“ dodává Vele.

Mezi nemovitostmi, které budou nárokovány formou žaloby je 5 objektů ve vlastnictví ČR ÚZSVM, které městu na žádost o vydání odepsalo přípisem, že s nemovitostmi nakládá oprávněně a vyzvalo město, aby vzneslo své nároky. Město na nevydaných pět domů zapsaných na listu vlastnictví ÚZSVM podalo k soudu žalobu na určení vlastnictví. V současné době je podáno dovolání k Nejvyššímu soudu ČR.

Vytvořeno 22.3.2013 10:57:13 | přečteno 2179x | Petr Vitvar