Město žádá o dotaci na veřejná prostranství na Žižkově Vrchu

, autor: Petr Vitvar

18.10.2013 - Nový projekt v rámci 6. Výzvy Integrovaného plánu rozvoje města zóny Žižkův Vrch a okolí (IPRM) schválili zastupitelé ve čtvrtek 17. října. Jedná se o revitalizaci veřejného prostranství obytného souboru Řetízková a otočky MHD na Žižkově Vrchu v Jablonci nad Nisou. Lokalita je vymezena ulicemi Skřivánčí, Pasířská a Vodní. Celkové náklady jsou vyčísleny na téměř 28 milionů. Město žádá o dotaci z Evropské unie ve výši 22,3 milionu korun.

Předkládaný projekt byl projednán s veřejností již v listopadu roku 2010. „V rámci projektu chceme zrekonstruovat komunikace, vystavět nové chodníky a schodiště, upravit parkovací stání a vybudovat nová hřiště. Dojde také k obnově veřejného osvětlení,“vypočítává plánované úpravy náměstek primátora Petr Vobořil. Součástí stavebních úprav bude i rekonstrukce stávající otočky autobusů městské hromadné dopravy.

Projekt je rozdělen do dvou etap. V té první v období duben až srpen 2014 dojde k rekonstrukci otočky MHD, budou vybudována víceúčelová a dětská hřiště včetně přístupového chodníku a nového veřejného osvětlení. Ve druhé etapě v období září 2014 až květen 2015 budou rekonstruovány komunikace, chodníky, schodiště, vybudována parkovací místa.

„Rozdělení do dvou etap je i z finančních důvodů, aby bylo možné již v roce 2014 obdržet část dotace do rozpočtu města. V roce 2014 počítáme s dotací 9,3 mil. Kč, v roce 2015 ve výši 13 mil. Kč. Jedná se však o maximální částky, skutečnost se bude odvíjet od výsledku výběrového řízení a samotné realizace,“ vysvětluje vedoucí oddělení dotací a manažerka IPRM Iveta Habadová. Celkové náklady na městský rozpočet se odhadují na 5,7 milionu korun.

Loga IPRM - EU - MMR 2012

Další informace

• IPRM - Integrovaný plán rozvoje města Jablonec nad Nisou - zóna Žižkův Vrch a okolí
Vytvořeno 18.10.2013 13:09:34 | přečteno 1592x | Petr Vitvar