Město vyšlo vstříc Katolické základní škole

, autor: Markéta Hozová

12.12.2012 - Statutární město Jablonec nad Nisou vyšlo vstříc Katolické základní škole mjr. Rudolfa Háska, která se na konci školního roku ocitla v nesnázích. Objekt, ve kterém škola sídlila, v Saskově ulici, byl staticky narušen a označen jako havarijní. Město nabídlo katolické základní škole objekt bývalé mateřinky v Uhelné ulici. Škola nabídku přijala a náměstek Vele se byl začátkem prosince podívat, jak se žákům a učitelům v půjčené budově líbí.

„První jednání o možnosti přestěhování katolické školy do Uhelné ulice bylo při návštěvě biskupa Jana Baxanta, kdy se v hovoru s primátorem zmínil o svízelné situaci školy v objektu v Saskově ulici. Vzhledem k tomu, že mám ve správě městský majetek, jsem věděl, že objekt bývalé mateřské školy je ve velmi dobrém technickém stavu a je určen k prodeji. Nabídli jsme tedy budovu Katolické základní škole. Ta nabídku přijala a podepsali jsme nájemní smlouvu do konce školního roku 2012/13,“ sdělil náměstek primátora Miloš Vele a dodal: „Škola platí městu pronájem 5000 korun měsíčně a hradí si veškeré služby spojené s užíváním objektu.“

„Byli jsme velmi překvapeni, jak město zareagovalo a pomohlo vyřešit naši situaci. Rychle nám nabídlo pro nás v tuto chvíli vyhovující prostory, za které bych ráda moc poděkovala,“ řekla Janina Křimská, ředitelka Katolické základní školy mjr. Rudolfa Háska v Jablonci nad Nisou.

Škola má s městem smlouvu do konce školního roku. Náměstek Miloš Vele při prohlídce školy její ředitelce slíbil, že do vyřešení situace katolické základní školy bude prodej objektu v Uhelné ulici pozdržen. Zároveň také přislíbil pomoc při hledání nového objektu, který by potřebám školy plně vyhovoval. „Jednou z možností je i objekt bývalé ZŠ v Mlýnské ulici, který je prázdný,“ zmínil možnou variantu Vele.

Vytvořeno 12.12.2012 13:52:05 | přečteno 1927x | Petr Vitvar