Město pro byznys 2012 – Jablonec opět první

, autor: archiv Libereckého kraje

07.11.2012 - Jablonec nad Nisou obhájil své loňské prvenství v celostátním srovnávacím průzkumu a v Libereckém kraji se opět stal nejlepším městem pro byznys.

Ocenění, skleněnou plastiku od novoborských sklářů, převzal primátor města Petr Beitl na dnešním slavnostním vyhlášení výsledků v hotelu Zlatý lev v Liberci.

„Naším cílem je vytvořit ve městě férové podnikatelské prostředí, ocenění je pro nás výzvou a to, že se nám podařilo obhájit první místo, mě osobně velmi těší,“ řekl primátor Beitl.

Ve své řeči primátor zmínil úzkou spolupráci s firmami sdruženými ve Svazu výrobců skla a bižuterie, které po rozpadu Jablonexu znovu dokázaly otevřít dveře do světa tradičním jabloneckým výrobkům. Připomněl také dlouholetou tradici výroby automobilových komponentů v Jablonci a vyzdvihl progresivitu nadnárodní společnosti TRW, která v Jablonci navázala na úspěšnou výrobu podniku Autobrzdy.

Vytvořeno 7.11.2012 16:06:13 | přečteno 1466x | Petr Vitvar